تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تخلف ادامه‌دار بانک‌ها در پرداخت وام/ «بودجه وام ودیعه مسکن تمام شد!»

تخلف ادامه‌دار بانک‌ها در پرداخت وام/ «بودجه وام ودیعه مسکن تمام شد!»

با توجه به آنکه معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است امسال حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به مستاجران تخصیص یافته اما بانک‌ها از پرداخت این وام نه تنها سر باز می‌زنند و شرایط سخت‌گیرانه‌تری را برای دریافت وام قرار داده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به گفته‌های معاون وزیر راه و شهرسازی سال گذشته ۴۸۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به ۲۳۰ هزار مستاجر داده شده بود.

محمودزاده همچنین اعلام کرده بود که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، امسال حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه مسکن تصویب شده که ۵۰ درصد آن به متقاضیان پرداخت شده است.

با وجود آنکه دو سال از اجرایی شدن طرح وام ودیعه مسکن می‌گذرد اما همچنان اختلال در سامانه ثبت‌نام این وام و ناهماهنگی بانک‌ها برای پرداخت آن به قوت خود باقی است.

آنطور که تسنیم گزارش داده برخی از بانک‌ها علاوه بر شرط تاهل و ارائه اجاره‌نامه، شرط سنی را هم برای دریافت وام لحاظ کرده‌اند، متقاضیانی که سن آن‌ها از ۷۰ سال گذشته باشد مشمول دریافت این وام نمی‌شوند.

پاسخی که بانک‌ها در حال حاضر به مردم می‌دهند این است که اعتباری نداریم که تسهیلات وام ودیعه مسکن را پرداخت کنیم. واکنش برخی از مخاطبان را درباره این موضوع در ادامه می‌خوانید.

«بودجه پرداخت وام نداریم»

یک کاربران توییتر نوشت: «‏امروز رفتم بانک ملی برای وام ودیعه ارائه اکن با هزار و یک بدبختی ضامن و کد رهگیری و اینا بگیر و جم و جور کن الان کارمند بانک میگه کلا کنسل شده هیچی دیگه همین»

«امروز برای دریافت وام ودیعه مسکن رفتم بانک با اینکه شرایط در سایت احراز و بانک مورد نظر از روی شعبات معرفی شده سایت انتخاب شده بود. کارمند بانک فرمودن وام ودیعه نداریم دیگه نمیدیم و در پاسخ به سوال چرا روی سایت میشد شعبه انتخاب کرد گفت نمیدونم برو بپرس از کی؟از هرکی دوست داری!»

«وام ودیعه مسکن را در سایت بنام بانک ملی ثبت کردم حالا که برای تشکیل پرونده به بانک ملی رفتم میگن نامه اومده فعلا قبول نکنید اعتبار نیست. اگر اعتبار نیست چرا مثل بقیه بانک‌ها در سایت اعلام نمیشه و اگر اعتبار هست چرا این گونه عمل میشه»

«وام ودیعه مسکن ثبت نام کردم بانک صادرات دو ماهه همه مدارک و ضامن جور کردم هی امروز فردا کردن. امروز رفتم میگن بودجه تموم شده برو بانک دیگه. واقعا دوماهه الاف کردن حالا دودر بازی در میارن خدا لعنت کنه کسی که به مردم اذیت میکنه»

«چرا هر بانکی میریم برای دریافت وام ودیعه مسکن بهمون میگن سقف بانک پر شده است لطفا رسیدگی کنید»

«چرا ما رو مسخره کردین یک ماه واسه این وام ودیعه مسکن در گیر بودم خیلی هم هزینه کردم ولی دریافت نکردم حتی دوتا ضامن هم بردم خواهشا رسیدگی کنید»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند