تصویب افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی «آریا»

تصویب افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی «آریا»

امروز مجمع فوق العاده شرکت پلیمر آریا ساسول برای افزایش سرمایه برگزار شد و افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این شرکت به تصویب اکثریت رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز صبح مجمع فوق العاده شرکت پلیمر آریا ساسول برای افزایش سرمایه برگزار شد و افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این شرکت به تصویب اکثریت رسید.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت پلیمر آریاساسول (سهامی عام) با حضور ۹۴ درصد سهامداران این شرکت صبح روز دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ برگزار شد و افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته به تصویب رسید. بنابراین سرمایه این شرکت از مبلغ ۴٫۵۸۴ میلیارد ریال به مبلغ ۹٫۱۶۸ میلیارد ریال افزایش یافت.

امیرحسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول در مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت در گزارشی به سهامداران آریا اعلام کرد به منظور اجرای سریع پروژه ارزشمند احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی اتیلن جدید شرکت، افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته در دستور کار قرار گرفت تا سرمایه شرکت از مبلغ ۴۵۸ به ۹۱۶ میلیارد تومان افزایش یابد و بخشی از منابع مورد نیاز برای طرح توسعه تامین گردد.

وی اضافه کرد : با توجه به صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت از محل سود انباشته به تصویب مجمع عمومی فوق العاده رسید.

بحرینی گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه احداث واحد جدید پلی اتیلن، آغاز شده و با برنامه ریزی صورت گرفته در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با احداث این واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی اتیلن دو هدف کلیدی محقق می‌شود، یکی تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی اتیلن مازاد شرکت و دیگری توسعه سبد محصولات و تولید گریدهای متنوع و جدیدی است که در نتیجه ضمن افزایش مجموع تولید انواع پلی اتیلن شرکت به یک میلیون تن در سال و افزایش قابل توجه درآمد ارزی شرکت، سود سالانه نیز حدود ۱۰۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت. بر این اساس پیش بینی می‌شود با تکمیل شدن ظرفیت این واحد جدید، سودآوری شرکت در سال مالی ۱۴۰۲ به ۵۰۰ میلیون دلار در سال بالغ گردد.

وی افزود: در آذر ماه سال جاری برای اولین بار در کشور موفق به کسب رتبه -AA ، به عنوان بالاترین رتبه اعتباری ایران شدیم که در تامین مالی منابع مورد نیاز پروژه نقش موثری خواهد داشت.

آریا با تولید فعلی حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن در سال، یکی از پیشروترین صنایع پتروشیمی در خاورمیانه با اعتبار جهانی است که یکی از سودآورترین و بنیادی ترین شرکتهای بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود و تا پایان آذر ماه سال جاری توانسته ۱۱۵٫۱۸۴ میلیارد ریال درآمد فروش محقق کند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸۹ درصد افزایش داشته، و در شش‌ماهه اول سال جاری نیز از ۶ هزار میلیارد تومان فروش حدود ۴٫۰۰۰ میلیارد تومان سود خالص محقق نموده است. همه ساله در مجامع این شرکت حداکثر سود قابل تقسیم بین سهامداران توزیع ‌گردیده‌است.

افزایش ۱۳۳ هزار تنی میزان تولید شرکت طی ۹ ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل، افزایش قابل توجه قیمتهای جهانی محصولات پس از افت دو ماه ابتدایی سال به واسطه بحران کرونا در کنار ارز آوری ناشی از صادرات ۷۰ درصدی محصولات، سبب استمرار نمایش خیره ‌کننده آریا در ۹ ماهه اول سال جاری شده‌است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند