تصویب ۲ میلیارد دلار طرح سرمایه‌گذاری خارجی

تصویب ۲ میلیارد دلار طرح سرمایه‌گذاری خارجی

شصت و هشت طرح سرمایه‌گذاری خارجی معادل مبلغ ۲ میلیارد دلار در دویست و پنجاه و یکمین جلسه هیات سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دویست و پنجاه و یکمین جلسه هیات سرمایه‌گذاری خارجی با حضور اعضای این هیات در محل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد.

در این نشست ۶۸ طرح سرمایه‌گذاری خارجی شامل ۴۲ طرح جدید و ۲۶ مورد دیگر مرتبط با طرح‌های فرعی سرمایه‌گذاری خارجی اعم از اصلاح مجوز سرمایه‌گذاری خارجی، تمدید مجوز سرمایه‌گذاری خارجی، بازپرداخت اقساط و انتقال سود سهام سرمایه‌گذاران خارجی معادل مبلغ ۲ میلیارد دلار به تصویب رسیده است.

بر اساس این گزارش، طرح‌‎های سرمایه‌گذاری خارجی، شامل بخش‌های صنعت، معدن، پتروشیمی، دارو و تجهیزات پزشکی، ساختمان، کشاورزی، گردشگری، حمل‌ونقل، انرژی و خدمات می‌باشد که در استان‌های خراسان رضوی، زنجان، کرمان، سمنان، البرز، قم، هرمزگان، فارس، تهران، اردبیل، یزد، آذربایجان غربی، قزوین، بوشهر و سیستان و بلوچستان اجرایی می‌شود.

گفتنی است، اعضای هیات سرمایه‌گذاری خارجی (قائم مقام وزیر امور خارجه، معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاون ارزی بانک مرکزی و روسای اتاق‌های بازرگانی و تعاون) هستند و حسب مورد از دستگاه‌های تخصصی ذی‌ربط برای نشست در هیات برای رسیدگی به طرح‌های مذکور دعوت به عمل آمده است.

 

منبع: مهر

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصاد کلان تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند