طرح تعاونی استقلال و پرسپولیس ایرانیان به وزارت اقتصاد رفت

طرح تعاونی استقلال و پرسپولیس ایرانیان به وزارت اقتصاد رفت

دبیرکل اتاق تعاون ایران از ارائه پیشنهاد تشکیل دو شرکت مستقل تعاونی سهامی عام «استقلال ایرانیان» و «پرسپولیس ایرانیان» به وزارت اقتصاد خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ماشاالله عظیمی گفت: پیشنهاد اتاق تعاون ایران برای تشکیل شرکت تعاونی «استقلال ایرانیان» و «پرسپولیس ایرانیان» در قالب شرکت سهامی عام به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه و فعالیت‌های متنوعی برای هر دو شرکت در حوزه‌های مختلف تعریف شده است.

وی خدمات هواداری، واگذاری برند و فعالیت های سرمایه‌گذاری را از جمله فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده برای این دو شرکت تعاونی در طرح ارائه‌شده به وزارت اقتصاد اعلام کرد و افزود: اتاق تعاون ایران در طرح ۵۰ صفحه‌ای پیشنهادی خود برای این فعالیت‌ها در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت ارائه داده است.

عظیمی گفت: به‌عنوان مثال در فعالیت‌های مربوط به خدمات هواداری توزیع بلیت الکترونیک، ارائه خدمات بیمه‌ای و بانکی، خدمات فرهنگی و رفاهی برای هوادارن و سهام‌داران پیش‌بینی شده است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه واگذاری و اجاره برند نیز یکی از فعالیت‌های مهم بنگاه‌های اقتصادی صاحب برند محسوب می‌شود، گفت: از این جهت واگذاری امتیاز تجاری دو شرکت نیز در طرح پیش‌بینی شده است، چرا که در دنیا واگذاری برند می‌تواند برای خریداران اعتبار کسب کند.

عظیمی ادامه داد: این طرح علاوه بر وزارت اقتصاد، به وزارتخانه‌های ذی‌ربط نیز ارائه شده است.

وی با اشاره به تجربه موفق باشگاه‌داری تعاونی‌ها در اسپانیا گفت: شبیه‌سازی این تجربه در ایران می تواند درصد موفقیت اداره باشگاه‌ها در قالب تعاونی را افزایش دهد.

دبیرکل اتاق تعاون ایران تاکید کرد: از نظر اقتصادی نیز معمولا وقتی مالکیت اقتصادی به‌صورت جمعی باشد، به‌دلیل احساس تعلق افراد می‌تواند در حفاظت از بنگاه‌ها پایداری ایجاد کند. با همین رویکرد اتاق تعاون ایران به عنوان پارلمان بخش تعاون این پیشنهاد را ارائه کرده است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند