تعیین مهلت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده

بر اساس بخشنامه جدید دفتر واردات گمرک ایران مهلت 3 ماهه برای ترخیص خودورهای در گمرک مانده لحاظ شده است.
تعیین مهلت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده

دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه‌ای برای تعیین تکلیف خودروهای در گمرک مانده، مهلت سه‌ماهه تعیین کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس بخشنامه جدید دفتر واردات گمرک ایران مهلت ۳ ماهه برای ترخیص خودورهای در گمرک مانده لحاظ شده است.

هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی طی تصویب نامه ۱۶۶۲۲۳/ت ۵۵۰۶۶ ه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر در زمان ورود خودرو به اماکن گمرکی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری-صنعتی یا دارای قبض انبار معتبر گمرکی به تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۹ و قبل از آن را با رعایت شرایطی، حداکثر تا ٣ ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه بلامانع اعلام نمود.

مطابق مفاد بند ۱ تصویب‌نامه مذکور، خودروهای مربوطه، مشمول پرداخت حقوق ورودی مندرج در تصویب‌نامه شماره ۱۲۵۵۷۳/ت ۵۴۸۰۳ ه مورخ ۹/۱۰/۱۳۹۶ می‌گردند. در تصویب‌نامه اخیرالذکر، حقوق ورودی مربوط به ردیف تعرفه‌های خودروهای سواری بنزینی و دیزلی در جدول (الف) و حقوق ورودی انواع خودروهای هیبریدی در جدول (ب) ، مصوب و ابلاغ گردیده است.

مطابق مفاد تصویب‌نامه اخیر، در موارد استثنایی، ورود و حقوق ورودی خودروهای سواری بنزینی و دیزلی با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی از جمله اختیارات هیئت وزیران اعلام و ورود خودروهای سواری هیبریدی با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی با تصویب هیئت وزیران مشمول حقوق ورودی مندرج در جدول (ب) همان مصوبه، درنظر گرفته شده است.

دومین شرط اعلام شده در تصویب‌نامه شمارۀ ۱۶۶۲۲۳/ت ۵۵۰۶۶ ه هیئت وزیران جهت ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر در زمان ورود خودرو به اماکن گمرکی، مناطق ویژه و مناطق آزاد تجاری-صنعتی یا دارای قبض انبار معتبر گمرکی به تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۹ و قبل از آن، دارا بودن شرایط آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۸۷۵۸/ت۲۸۸۱۷ ه مورخ ۱۳۸۲/۴/۱۰ و اصلاحات بعدی آن در زمان ورود خودرو به کشور ذکر شده است.

 

منبع: تسنیم

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز