اکسکوینو

آخرین تغییرات قیمت خودروهای داخلی

تجارت نیوز

نرخ خودروهای داخلی از ابتدای ماه دی تاکنون دستخوش تغییر و تحولات گوناگونی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدتی است که نوسانات قیمت خودروهای داخلی بیش از پیش شده است. در این میان یکی از خودروهایی که به شدت در رابطه با آن صحبت می‌شود پراید است و عبور قیمت مدل ۱۵۱ از ۶۰ میلیون تومان نیز تیتر خبرها شد. قیمت محصولات ایران‌خودرو نیز از نوسانات مختلف در امان نبود. در ادامه این گزارش قصد داریم به تغییراتی که از ابتدای دی‌ماه تاکنون در بازار خودرو رقم خورد بپردازیم.

سمند

تغییر قیمت: حدود ۱۵ میلیون تومان

از سمند شروع می‌کنیم که در نخستین روز دی ماه قیمتی در حدود ۸۵ میلیون تومان داشت. به مرور این قیمت افزایش پیدا کرد و در دوازدهم همین ماه به ۸۶ میلیون تومان رسید. جالب اینجاست که قیمت این خودرو در حال حاضر و در میان آگهی‌ها حتی به ۱۰۰ الی ۱۰۲ میلیون تومان هم رسیده است.

پژو ۴۰۵ GLX

تغییر قیمت: حدود ۴ میلیون تومان

پژو ۴۰۵ ابتدای دی ماه تقریبا ۷۹ میلیون تومان قیمت داشت. نرخ این خودرو در ۱۱ دی ماه به ۸۰ میلیون تومان رسید و یک میلیون رشد کرد. مجددا در ۱۷ دی ماه نرخ ۸۳ میلیون تومانی برای پژو ۴۰۵ اعلام شد. هم‌اکنون این خودرو با قیمت ۸۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

تغییر قیمت: حدود ۶ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ جزو گزینه‌هایی است که بسیاری از خریداران به آن توجه می‌کنند. این خودرو در روزهای ابتدایی دی قیمت ۱۰۷ میلیون تومانی داشت. طبق مشاهدات در آگهی‌ها ۲۰۶ تیپ ۵ هم‌اکنون با قیمت تقریبی بین ۱۱۱ الی ۱۱۳ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک

تغییر قیمت: حدود ۷ میلیون تومان

۲۰۷ اتوماتیک خودرویی است که به یکی از مدل‌های محبوب در میان خودروهای اتوماتیک داخلی تبدیل شده است. این خودرو البته بدون رینگ آلومینیومی در نخستین روز دی ماه قیمت ۱۷۳ میلیون تومانی داشت. در تاریخ ۱۸ دی ماه قیمت آن به ۱۷۹ میلیون تومان رسید و ۶ میلیون رشد کرد. هم‌اکنون نیز معاملات با قیمت تقریبی ۱۸۰ میلیون تومان صورت می‌گیرد.

دنا

تغییر قیمت: حدود ۸ میلیون تومان

دنا ماه دی را با قیمت ۱۲۲ میلیون تومان شروع کرد. قیمت این خودرو ناگهان در ۱۷ دی به ۱۲۸ میلیون تومان رسید. در حال حاضر نیز دنا با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان در بازار مبادله می‌شود.

رانا

تغییر قیمت: حدود ۱ میلیون تومان

نخستین رقمی که برای رانا در دی ماه اعلام شد مبلغ ۹۱ میلیون تومان بود. رانا را می‌توان جزو خودروهایی دانست که کمترین تغییر قیمت را داشته و در حال حاضر نیز با قیمت ۹۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید

تغییر قیمت: حدود ۳ میلیون تومان

پراید ۱۱۱ در ابتدای ماه قیمت ۵۴ میلیون تومانی داشت اما در حال حاضر با قیمت ۵۳ الی ۵۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. مدل ۱۳۱ نیز دی ماه را با قیمت ۵۰ میلیون تومان شروع کرد و هم‌اکنون نیز تقریبا همین قیمت را دارد. پراید ۱۳۲ تغییر قیمت ۳ میلیون تومانی را تجربه کرد و از ۵۲ به ۵۵ میلیون تومان رسید.

تیبا

تغییر قیمت: حدود ۳ میلیون تومان

به طور کلی تیبا ۲ با توجه به ظاهر جوان‌پسند قیمت بالاتری نسبت به مدل صندوقدار آن دارد. تیبا ۲ و تیبا صندوقدار به ترتیب در روز نخست دی ماه قیمت ۶۵ و ۶۰ میلیون تومان داشتند. تیبا صندوقدار در حال حاضر با قیمت ۶۵ میلیون تومان دربازار به فروش می‌رسد. تیبا ۲ نیز قیمتی در حدود ۶۶ الی ۶۷ میلیون تومان دارد.

منبع: گسترش‌نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند