تقدیر از شرکت «پگاه» در ششمین جشنواره حاتم

تقدیر از شرکت «پگاه» در ششمین جشنواره حاتم
مدیرعامل صنایع شیر ایران (پگاه) در ششمین جشنواره ملی حاتم با شعار حمایت از تولید ملی مورد تقدیر قرار گرفت.

مدیرعامل صنایع شیر ایران (پگاه) در ششمین جشنواره ملی حاتم با شعار حمایت از تولید ملی مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی و ارتباطات پگاه، در این جشنواره که امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی و مدیران بنگاه‌های برتر اقتصادی کشور برگزار شد، از شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) به عنوان مجموعه‌ای ارزش‌آفرین تقدیر شد. شرکت پگاه با ۳۰ شرکت زیرمجموعه با فعالیت قابل توجه در کنار بخش مسئولیت‌های اجتماعی توانسته در راستای اقتصاد مقاومتی نیز گام‌های بزرگی بردارد.

مدیرعامل صنایع شیر ایران در حاشیه این مراسم با تاکید بر شعار امسال با عنوان حمایت از تولید داخلی گفت: در صنایع شیر ایران امسال شاهد رشد شرکت‌های داخلی بوده‌ایم؛ به‌طوری که با وجود تحریم‌ها، فرصت‌سازی برای شرکت‌های داخلی ایجاد شده و ما توانستیم بهره‌برداری لازم از این فرصت را در تولید داخلی داشته باشیم.

شرکت شیر ایران پگاه

دکتر سیدابراهیم حسینی با اشاره به توانمندی پگاه در تامین مواد اولیه از داخل افزود: بسیاری از محصولات مورد نیاز ما در مجموعه پگاه در قالب شعار حمایت از تولید داخل در شرکت‌های زیرمجموعه تامین شد که صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی را برای کشور داشت. به طور مثال در پگاه اصفهان توانستیم یک ترکیب بسیار کاربردی در صنعت لبنیات با عنوان پایدارکننده‌ها را که به‌طور انحصاری از یک کشور اروپایی وارد می‌کردیم، به تولید برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: تولید این محصول نه تنها نیاز داخلی مجموعه پگاه را تامین کرد بلکه ما توانستیم این محصول را در اختیار شرکت‌های همکار در صنعت لبنیات نیز قرار دهیم.

مدیرعامل صنایع شیر ایران ادامه داد: در حوزه ساخت تجهیزات و ادوات نیز با تلاش مستمر در کادر فنی توانستیم ۱۵۰۰ قطعه را ساخته و یا تکمیل کنیم و به زنجیره تجهیزات پگاه اضافه کنیم که می‌تواند در دستیابی ما به تکنولوژی‌های روز دنیا قابل توجه باشد.

شرکت شیر ایران پگاه

حسینی با اشاره به نیاز پگاه به پاکت برای عرضه محصولات شرکت تاکید کرد: با فراخواندن تولیدکنندگان پاکات داخلی توانستیم بخش قابل توجهی از تامین پاکت موردنیاز شرکت پگاه را از طریق این تولیدکنندگان تهیه کنیم.

وی افزود: با توجه به نیاز سالانه پگاه به ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون پاکات ما توانستیم با تمرکز بر حمایت از تولید داخلی در کنار تامین پاکت از یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بخش قابل توجهی از شرکت‌های داخلی را نیز در زنجیره تولید پگاه به کار ببندیم.

حسینی با تاکید بر حمایت از تولید ملی افزود: توجه به تولیدکنندگان داخلی نه تنها در ارتقای تکنولوژی آن‌ها بسیار موثر است بلکه صرفه‌جویی ارزی نیز به همراه دارد، به طوری که امسال با تغییر رویکرد و توجه به شرکت‌های داخلی در مجموعه پگاه حدود ۸۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی صورت گرفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند