ت
کد خبر: 134237

تقویت رشد اقتصاد جهانی در کنار دورنمای وخیم برخی کشورهای فقیر

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی، رشد اقتصاد جهانی را در شش ماه اخیر فراتر از انتظارات توصیف کرد و در عین حال از دورنمای وخیم برخی از کشورهای فقیر خبر داد.

سرویس اقتصاد جهان -

به گزارش تجارت‌نیوز از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، این نهاد بین‌المللی در گزارش «وضعیت و دورنمای اقتصاد جهان سازمان ملل متحد» اعلام کرد: رشد اقتصاد جهانی طی شش ماه اخیر بر اساس انتظارات افزایش داشته است، اما در بسیاری از مناطق رشد، پایین‌تر از سطوح مورد نیاز برای دستیابی به آرمان‌های توسعه پایدار باقی مانده است.

این گزارش بهبودی مقدماتی را در تولید صنعتی جهان همراه با احیای تجارت جهانی مشخص کرده که محرک آن به طور عمده افزایش درخواست واردات از شرق آسیا است.

انتظار می‌رود تولید ناخالص جهان در ۲۰۱۷ میلادی به ۲٫۷ درصد و تا ۲۰۱۸ به ۲٫۹ درصد برسد که هیچ تغییری را نسبت به آنچه سازمان ملل متحد در ژانویه سال جاری میلادی (دی – بهمن ۹۵) پیش‌بینی کرده بود، نشان نمی‌دهد.

آقای لنی مونتیل دستیار توسعه اقتصادی دبیر کل سازمان ملل متحد در اداره امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، در بیانیه خود درباره این گزارش بر «نیاز به تقویت تعهدات جهانی برای هماهنگی سیاست بین‌المللی برای دستیابی به رشد جهانی پایدار و متوازن به منظور تضمین اینکه هیچ منطقه‌ای در جهان عقب نماند» تاکید کرده است.

براساس این گزارش، زیربنای بهبودی اقتصاد جهانی مبتنی بر رشد منسجم در بسیاری از اقتصادهای توسعه‌یافته و اقتصادهای در حال گذار است که جنوب و شرق آسیا هنوز به عنوان پویاترین مناطق در جهان باقی مانده‌اند.

در عین حال بهبودی اقتصادی در آمریکای جنوبی نسبت به آنچه پیش‌بینی می‌شد، آهسته‌تر در حال ظهور است؛ همچنین سرانه تولید ناخالص ملی در بسیاری از مناطق آفریقا در حال کاهش یا توقف است.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.1)
1293.1
1.27
مثقال طلا (%0)
548100
0
سکه امامی (%0)
1415500
0
دلار (%0)
4091
0
یورو (%0)
4884
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.