تلاش دولت برای تامین بودجه از طریق درآمدهای غیرنفتی

تلاش دولت برای تامین بودجه از طریق درآمدهای غیرنفتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی، ضمن تبادل نظر در خصوص مسائل جاری اقتصاد کشور به سوالات مطروحه توسط برخی از نمایندگان پاسخ داد.

مسعود کرباسیان با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضمن تبادل نظر در خصوص مسائل جاری اقتصاد کشور به سؤالات برخی مطروحه توسط برخی از نمایندگان پاسخ داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه واگذاری پتروشیمی باختر گفت: همانطور که می‌دانید مالکیت این پتروشیمی در اختیار دولت نیست و ما فقط مالکیت حدود ۲۸ درصد از آن را داریم که هم در خصوص بررسی عملکرد و تحقیق و تفحص درباره عملکردمان منطبق با میزان سهامی که داریم و هم واگذاری آن آماده‌ایم.

وزیر اقتصاد همچنین در پاسخ به پرسش محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر نیز در خصوص علت عدم اجرای صریح جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم در پرداخت سهم شهرک‌های صنعتی استانها از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: یکی از برنامه‌های دولت، تأمین بودجه از طریق درآمدهای غیرنفتی است.

در حال حاضر حدود ۸۰ درصد عوارض ارزش افزوده وصولی، مورد بند ۲ است و دولت آنرا در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهد. بنده از هر اقدامی که منجر به رونق تولید شود استقبال می‌کنم و آمادگی کامل داریم که دغدغه مجلس را در این خصوص رفع کنیم.

گفتنی است بر همین اساس توافق شد تا کار گروه ویژه‌ای شامل نمایندگان سازمان امور مالیاتی، کمیسیون اقتصادی مجلس و با دعوت از آقای فرهنگی تشکیل و ظرف ده روز کاری پیشنهاد خود در خصوص چگونگی اجرای جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم را ارائه کند.

 

منبع: اقتصادآتلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند