موضوعات داغ:

تلاش روسیه و اروپا برای حفظ روابط اقتصادی با ایران

تلاش روسیه و اروپا برای حفظ روابط اقتصادی با ایران

نخست وزیر روسیه پیش‌بینی کرد روند جهانی حذف دلار با شتاب بیشتری صورت گیرد و هشدار داد سیاست‌های حمایت‌گرایانه افراطی فقط موجب افزایش تنش‌ها خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از خبرگزاری دولتی روسیه، دیمیتری مدودوف در جریان سخنرانی خود در نشست «گیدار» گفت: واضح است که روند کاهش وابستگی اقتصادی کشورهای جهان به دلار افزایش خواهد یافت. اقدامات اقتصادی نظیر تحریم و سیاست‌های حمایت‌گرایانه قدرتمندترین اقتصاد جهان فقط باعث افزایش تنش‌ها خواهد شد.

مدودوف در بخش دیگری از سخنان خود گفت که روسیه و اتحادیه اروپا به بحث و تبادل نظر با یکدیگر در خصوص حفظ مناسبات اقتصادی خود با ایران پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها علیه این کشور ادامه می‌دهند. به دلیل افزایش ریسک‌های سیاسی و ارزی دلار، کمیسیون اروپا بسته‌ای از اقدامات لازم برای توسعه استفاده از یورو در صنایع استراتژیک را تهیه کرده است.

به گفته نخست وزیر روسیه، روسیه به تدریج استفاده از روبل و سایر ارزها در توافق های تجاری با طرفین خارجی را افزایش خواهد داد.

وی افزود: به طور محسوسی سرمایه گذاری خود در اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا را کاهش داده‌ایم. اخیرا نیز اوراق قرضه روسیه بر حسب یورو منتشر شد که همه این ها نتیجه سیاست‌های اقتصادی تهاجمی و دیوانه‌وار آمریکا است.

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند