موضوعات داغ:

تلاش سنای آمریکا برای تعدیل آتش جنگ تجاری ترامپ

تلاش سنای آمریکا برای تعدیل آتش جنگ تجاری ترامپ

سنای آمریکا در اقدامی که از سوی هم حزبی‌های ترامپ کلید خورد، تلاشی را آغاز کرد تا تعیین تعرفه‌های تجاری جدید از سوی رئیس‌جمهوری این کشور را به تایید کنگره مشروط کند.

سنای آمریکا با اکثریت آرا طرحی را برای تصویب قانونی در ارتباط با تغییر تعرفه‌های تجاری از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا تایید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،این طرح اقدام آغازین برای قانونی است که تعیین تعرفه‌های تجاری جدید برای کالاهای وارداتی از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا را مشروط به تایید کنگره این کشور می‌کند.

حامیان این طرح که با ۸۸ رای موافق برابر ۱۱ رای مخالف تصویب شد، باب کورکر، جف فلیک و پت تومی سناتورهای جمهوری‌خواه هم حزب دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و موافق تجارت آزاد هستند.

اگرچه طرح تصویب شده اخیر الزام آور نیست، اما سناتورهای تهیه کننده آن اعلام کردند که این طرح آغازی برای قانونی الزام آور در این زمینه است.

ترامپ از اوایل سال جاری میلادی با اعمال تعرفه‌های جدید بر واردات برخی کالاها از دیگر کشورها، جنگی تجاری را به بهانه تامین امنیت ملی آغاز کرده است.

وی در گام اول تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب به ۲۵ و ۱۰ درصد افزایش داد که مورد انتقاد شدید چین به عنوان رقیب تجاری آمریکا و همچنین همپیمانان تجاری واشنگتن در اروپا و قاره آمریکا قرار گرفت.

کشورهایی که از این تعرفه‌ها آسیب دیدند در اقدامی متقابل فهرستی از کالاهای وارداتی از آمریکا را منتشر کرده و تعرفه آن‌ها را افزایش دادند.

دولت ترامپ در تازه‌ترین اقدام گفته که قصد دارد تعرفه واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار را افزایش دهد.

منبع:ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند