خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تا پایان مهرماه تعیین شده و یک ماه، زمان کافی برای ثبت نام است.

به گزارش تجارت‌نیوز،، محمود محمودزاده افزود: اگر نیاز به تمدید باشد حتما تقاضای تمدید را از مراجع ذی‌ربط انجام خواهیم داد.

وی درباره ارسال پیامک به صاحبان مسکن برای ویرایش اطلاعات در سامانه املاک و اسکان نیز گفت: این پیامک‌ها بعد از ورود اطلاعات یا همان ثبت‌نام و صحت سنجی و ویرایش سیستمی، صورت می‌گیرد.

محمودزاده افزود: باید همه اطلاعات وارد سامانه شود تا بانک‌های اطلاعاتی، با تقاطع گیری اطلاعات، بتوانند نمونه اطلاعات نهایی را استخراج کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سامانه اسکان و املاک به گونه‌ای طراحی شده که اگر کسی اطلاعات نادرست وارد کند به عنوان خانه خالی ارسال می‌شود و قرار نیست ویرایش مجدد انجام شود.

محمودزاده با اشاره به این که همه متقاضیان، خانوارهای شهری و روستایی، مالک و مستاجر باید به این سامانه مراجعه کنند افزود: سعی کردیم بیشتر اطلاعات مانند اطلاعات هویتی و مالکیتی، در سامانه وجود داشته باشد تا وقت کمتری برای ثبت اطلاعات صرف شود.

وی گفت: متقاضیان باید کمترین اطلاعات را وارد سامانه کنند و بیشتر به ویرایش اطلاعاتی، مانند ملکی که خرید و فروش شده، یا محل سکونت جابجا شده است، بپردازند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، از همه خانوارها خواست قبل از ثبت‌نام، حتما قانون را که در سامانه املاک و اسکان آورده شده، مطالعه کنند.

 

منبع: صداوسیما

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند