کد خبر: 231783

توافق کاهش تولید نفت اوپک برای سال ۲۰۱۹ تمدید می‌شود

دبیرکل اوپک گفت: با وجود اینکه مازاد عرضه نفت در بازار جهانی تا ماه سپتامبر برطرف خواهد شد، اوپک و متحدانش در آستانه تمدید توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ هستند.

سرویس بازار -

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت، با وجود اینکه مازاد عرضه نفت در بازار جهانی تا ماه سپتامبر برطرف خواهد شد، اوپک و متحدانش در آستانه تمدید توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت، پیش نویس اولیه یک اتحاد بلند مدت تر بین اوپک و تولید کنندگان غیراوپکلی در نشست ماه ژوئن در وین مورد بحث قرار خواهد گرفت. «روسیه به ایفای یک نقش پیشرو ادامه خواهد داد.»

اوپک، روسیه و چند کشور تولید کننده نفت در ژانویه ۲۰۱۷ به منظور افزایش قیمت نفت اجرای توافق کاهش تولید را آغاز کردند. زمان اجرای این توافق در پایان سال جاری میلادی خاتمه می‌یابد و در نشست ماه ژوئن کشورهای عضو توافق باید در مورد ادامه روند همکاری‌شان تصمیم بگیرند.

بارکیندو با اشار به تعهدات اوپک بر اساس توافق کاهش تولید افزود: ما به سطح پایبندی بالای ۱۵۰ درصد رسیده‌ایم.»
«ما شاهد سرعت گرفتن روند کاهش ذخایر نفت از حدود ۴۰۰ میلیون بشکه به حدود ۴۳ میلیون بشکه بالاتر از متوسط ۵ ساله هستیم.

وی همچنین پیش بینی کرد که بازار جهانی نفت در سه ماهه دوم تا سوم امسال یعنی زودتر از پیش بینی‌های قبلی (پایان سال ۲۰۱۸) به توازن مجدد برسد. وی افزود، میزان مازاد عرضه نفت از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون عملا به میزان نه دهم کاهش یافته است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.88)
1323.9
11.6
مثقال طلا (%0.05)
733600
400
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.