موضوعات داغ:

توزیع هدایای مقام معظم رهبری توسط بنیاد علوی

توزیع هدایای مقام معظم رهبری توسط بنیاد علوی

با آغاز دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی ،نمایشگاهی توسط بنیاد علوی در مناطق جنوبی تهران برپا شده که در آن هدایای مقام معظم رهبری در قالب البسه برای دانش آموزان مناطق محروم توزیع می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، موسی برزگری مدیر عامل بنیاد علوی در آستانه سال جدید از نمایشگاه توزیع البسه برای دانش آموزان مناطق محروم بازدید داشت.

مدیر عامل بنیاد علوی در حاشیه این بازدید درباره برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: بنیاد علوی زیر نظر مستقیم بنیاد مستضعفان خدماتی را در حوزه های مختلف از جمله تامین البسه برای مناطق محروم کشور را عهده دار شده است.

برزگری افزود: توزیع البسه برای دانش آموزان مناطق محروم کشور هر سال در دو نوبت انجام م‌شود، مرحله اول آستانه آغاز سال تحصیلی در مهر ماه و مرحله بعدی توزیع لباس در آستانه سال جدید است.

وی تاکید کرد: طی هماهنگی‌های انجام شده با آموزش و پرورش جهت توزیع هدایای مقام معظم رهبری ،توزیع این البسه در قالب نمایشگاه تنها برای حفظ کرامت فردی دانش آموزان ساکن مناطق محروم است.

وی در ادامه درباره نحوه خاص توزیع البسه بصورت کاملا آزاد و با انتخاب خود دانش آموزان تصریح کرد: چنین شرایطی اجازه می ‌دهدکه کرامت فردی دانش آموز کاملا حفظ شود، و حس انتخاب آزاد برای وی کاملا حاصل میشود چرا که امکان انتخاب نوع کالا، رنگ و مدل برای دانش آموز فراهم شده است، مطمعنا اگر توزیع عادی بصورت اهدایی درب مدارس انجام می‌شد رضایتمندی کنونی این دانش آموزان حاصل نمی‌شد.

مدیر عامل بنیاد علوی درباره کمیت و کیفیت اقلام تشریح کرد:در آیین توزیع البسه برای دانش آموزان مناطق محروم اقلام البسه اهدایی برای پسرها پیراهن، شلوار و یک جفت کفش و برای دخترها پارچه چادر و یا مانتو، مقنعه، شلوار و یک جفت کفش در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: این اجناس از باکیفیت ترین تولیدات ساخت داخل انتخاب شده و توزیع می‌شود، هدف اصلی از توزیع البسه تولید ملی توسط بنیاد علوی ،اول حمایت از کالای ایرانی و تشویق مردم برای خریدکالای ایرانی است و دوم فراهم سازی تنوع در انتخاب یک کالای با کیفیت تولید ملی برای دانش آموزان محروم بوده است.

برزگری در پایان عنوان کرد: تا کنون حدود چهار میلیون و پانصد هزار دست البسه بین دانش آموزان مناطق محروم در شهرستان های قم، مشهد، تهران و سایر شهرهای کشور که در طرح های اجرایی اقتصاد مقاومتی و طرح آبادانی بنیاد علوی قرار دارند توزیع شده است که سهم توزیع این اقلام در سال جاری حدود ٢٠٠ هزار دست البسه با ارزشی بالغ بر ٢٣ میلیارد تومان بوده است.

لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا پایان اسفند ماه سال جاری برقرار است.

منبع: بازتاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند