مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد:

توزیع ۱۲۸ تن گوشت قرمز و ۷ هزار حلقه لاستیک در خراسان رضوی

توزیع ۱۲۸ تن گوشت قرمز و ۷ هزار حلقه لاستیک در خراسان رضوی

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: به منظور تنظیم بازار ۱۲۸ تن گوشت قرمز و ۷ هزار حلقه لاستیک در استان توزیع شده است.

علی رسولیان یکشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد:طی کمتر از دو هفته اخیر بالغ بر ۱۲۸ تن گوشت قرمز منجمد گوساله طرح تنظیم بازار با هدف تعدیل قیمت‌ها عرضه شد که از این میزان گوشت ۴۸ تن در اختیار هیات‌های عزاداری در این ایام قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز،رسولیان افزود:همچنین در بحث وضعیت بازار لاستیک خودرو هم  به منظور مدیریت بازار تا کنون در استان هفت هزار حلقه لاستیک در قالب طرح تنظیم بازار عرضه شده است که عمده این لاستیک ها که حدود ۵ هزار حلقه است مربوط به خودروهای سنگین و کامیون و تریلراست و تلاش بر افزایش سهمیه بیشترو توزیع آن در سطح استان است.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد:طی شش ماهه اول امسال ۳۸۰ تن گوشت گوساله در استان عرضه شده که بیش از سه برابر همین زمان در سال گذشته است و مرغ طرح تنظیم بازار عرضه شده هم در این مدت ۲ هزار و ۴۷۵ تن می‌باشد که سال قبل این زمان دو هزار و ۱۰۰ تن بوده است.

وی بیان کرد:در سایر اقلام هم به تناسب شرایط بازار ، مدیریت لازم اعمال می‌شود چنانکه برنج طرح تنظیم بازار و نیز انبارهای کشف شده احتکاری بر اساس مصوبه ستاد در بازار و در قالب فروشگاه‌های تعاونی ، زنجیره‌ای و شهرداری و غیره با نرخ هر کیلو ۷۰ هزار ریال در حال عرضه است.

رسولیان تصریح کرد : در کنار عرضه گوشت قرمز منجمد ، واردات گوشت گرم هم به استان آغاز شده و در حال حاضر این گوشت وارد بازار شده است و عرضه این گوشت در بازار از طریق نمایشگاه های عرضه مستقیم بویژه در حاشیه شهر مشهد و مناطق محروم همچنان ادامه می‌یابد.

وی گفت:هم اکنون روزانه به طور متوسط حدود ۱۰ تن گوشت قرمز گرم از طریق فروشگاه‌های شهرداری توزیع می شود و تلاش داریم این میزان افزایش یابد.

وی عنوان کرد: وضعیت گوشت مرغ هم اکنون شرایط نسبتا خوبی دارد و قیمت‌ها تعدیل و تثبیت شده است  و در این میان با توجه به تولید مرغداران ، روند خرید گوشت مرغ برای ذخیره سازی هم آغاز شده است تا مرغداران هم متضرر نشده و تولید حفظ شود.

 

منبع:مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند