توضیحات وزارت صنعت درخصوص خودروهای هیبریدی

توضیحات وزارت صنعت درخصوص خودروهای هیبریدی

در خودروهای هیبریدی، نیازی به موتور احتراقی با حجم بالای ۲۰۰۰ سی سی، وجود ندارد و با موتور با حجم کوچک نیز راندمان لازم را داشته و مسلما در کاهش مصرف سوخت وآلایندگی تاثیر به‌سزایی دارند.

امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت گفت: بسته به نوع کاربری خودرو وهمچنین موضوع بهره‌گیری از این خودروها به لحاظ کاهش مصرف سوخت و یا کاهش آلایندگی، تعریف کاربری خودروی هیبریدی و برقی مشخص می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: خودروهای تمام هیبریدی (Full Hybrid) با سیستم (سری-موازی) که در آن پایه قوای محرکه، موتور الکترکی بوده و موتور احتراقی تنها جهت شارژ باتری و کمک به توان خودرو در شیب بالا و یا تامین قدرت خودرو به‌صورت موازی وارد جریان می‌شود، در مقایسه با دیگر انواع هیبرید، می‌توانند جایگزین مناسبی جهت خودروی احتراق داخلی باشند.

قناتی گفت: در این خودروها نیازی به موتور احتراقی با حجم بالا (۲۰۰۰ سی سی و یا بالاتر) وجود ندارد و با موتور با حجم کوچک نیز راندمان لازم را داشته و مسلما در کاهش مصرف سوخت وآلایندگی تاثیر به‌سزایی دارند.

وی افزود: خودروهای تمام الکتریکی با قابلیت اتصال شارژر (Plug in) با قابلیت پیمایش بالا، بهترین راهکار جهت کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت در مقایسه با خودروهای هیبریدی بوده که مسلما جهت بهره‌گیری مناسب نیاز به ایجاد زیرساخت لازم (ایستگاه شارژ) را دارند.

این مقام مسئول در وزارت صنعت گفت: در مصوبه اخیر هیات دولت در خصوص حقوق ورودی انواع خودروی سواری به کشور، این موضوع مد نظر قرار گرفته است.

 

منبع: وزارت صنعت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند