تولید خودرو آغاز شد

تولید خودرو آغاز شد

دیروز زنجیره خودروسازی کشور فعالیت خود در سال ۹۹ را بعد از گذشت یک هفته از اتمام تعطیلات نوروزی آغاز کرد، این در شرایطی است که در اواخر ایام نوروز و با تشدید شیوع ویروس کرونا مدیران شرکت‌های قطعه‌ساز از آغاز به کار دوباره خطوط تولید ابراز نگرانی کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته زنجیره خودروسازی کشور فعالیت خود در سال ۹۹ را بعد از گذشت یک هفته از اتمام تعطیلات نوروزی آغاز کرد، این در شرایطی است که در اواخر ایام نوروز و با تشدید شیوع ویروس کرونا مدیران شرکت‌های قطعه‌ساز از آغاز به کار دوباره خطوط تولید ابراز نگرانی کردند و خواستار فعالیت زنجیره خودروسازی از ابتدای اردیبهشت‌ماه بودند.

قطعه‌سازان حتی به وزیر صمت نامه نوشتند و در خواست خود را مطرح کردند، اما با این درخواست موافقت نشد.

با این حال بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا بخش تولید و صنعت از جمله زنجیره خودروسازی کشور باید فعالیت خود را از دیروز آغاز می‌کردند. آن‌طور که از شرکت‌های خودروساز خبر می‌رسد آنها با ۳۰ درصد نیروی کار فعالیت خود را در سال جدید آغاز کرده‌اند.

البته خودروسازان در شرایط کنونی کشور اقداماتی را در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خطوط تولید در دستور کار قرار دادند. به گفته یکی از مدیران شرکت‌های خودروساز تب‌سنجی کارکنان در مبادی ورودی، تغییر ساعات کاری به گونه‌ای که زمان ناهار از برنامه کاری نیروهای شرکت‌های خودروساز حذف شود، تحویل بسته‌های بهداشتی به پرسنل شامل ژل ضدعفونی، دستکش و ماسک از جمله اقدامات پیشگیرانه‌ای است که خودروسازان در دستور کار قرار داده بودند.

برخی شنیده‌ها حاکی است این برنامه تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه‌ خواهد داشت. در همین حین از شرکت‌های قطعه ساز نیز خبر می‌رسد که این شرکت‌ها فعالیت خود را به‌طور محدود آغاز کرده‌اند.

در حالی‌که زنجیره خودروسازی فعالیت خود را آغاز کرده است اما به نظر می‌رسد روند نزولی تولید که از بهمن‌ماه آغاز شد و در اسفند نیز تداوم داشت همچنان با توجه به رعایت‌های پروتکل‌های بهداشتی در خطوط تولید، ادامه دار باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند