تولید خودرو 50 درصد افزایش می‌یابد

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از آمادگی قطعه‌سازان برای رشد تولید خودرو در سال آینده خبر داد. محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: متاسفانه در دو سال اخیر تیراژ تولید خودرو در کشور به شدت کاهش یافته است. وی با بیان این‌که به موازات کاهش تولید خودرو تولید قطعات نیز کاهش زیادی داشته است، خاطرنشان کرد:

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از آمادگی قطعه‌سازان برای رشد تولید خودرو در سال آینده خبر داد.

محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: متاسفانه در دو سال اخیر تیراژ تولید خودرو در کشور به شدت کاهش یافته است.

وی با بیان این‌که به موازات کاهش تولید خودرو تولید قطعات نیز کاهش زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: در این دو سال برخی قطعه‌سازان نتوانستند شرایط ناشی از رشد تورم و کاهش تولید را تحمل کرده و ورشکست شدند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: با این حال به نظر می‌رسد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید خودرو در کشور در سال آینده حدود 50 درصد افزایش خواهد یافت و قطعه‌سازان نیز خود را برای آن آماده کرده‌اند.

وی افزود: امیدواریم که در سال آینده سطح کنونی قیمت‌ها در بازار ارز و به ویژه مواد اولیه اساسی مانند فولاد، مس، آلومینیوم و پتروشیمی حفظ شود تا هزینه‌های تولید قطعه و خودرو بیش از این افزایش نیابد.

نجفی‌منش با بیان این‌که هم اکنون به دلیل بحران نقدینگی صنعت خودرو قطعه‌سازان موفق به دریافت کامل مطالبات خود از خودروسازان نمی‌شوند، تصریح کرد: در این زمینه باید تسهیلات و نقدینگی لازم در اختیار خودروسازان قرار گیرد تا با پرداخت مطالبات قطعه‌سازان شرایط برای رشد دائمی تولید خودرو در کشور فراهم شود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند