تولید سالانه 11 میلیون باتری خودرو در کشور

تولید سالانه 11 میلیون باتری خودرو در کشور

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری گفت: سالیانه حدود 10 الی 11 میلیون باتری در کشور تولید می‌شود که این میزان معادل 70 الی 80 درصد از نیاز داخل است.

باتری خودرو از جمله محصولاتی است که اغلب بازار آن در دست بنگاه‌های تولیدی بوده و برندهای خارجی کمتر در آن مشاهده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آمار منتشره سالانه به حدود 12 میلیون باتری خودرو در کشور نیاز است که در صورت غافل شدن، بازار بزرگی را از دست خواهیم داد.

این در شرایطی است که تعرفه واردات این محصول حدود 70 درصد اعلام شده که میزان توجیه اقتصادی واردات را کاهش می‌دهد.

تقی علی اکبری رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری، در خصوص صنف سازندگان و فروشندگان باتری گفت: با تلاش‌های صورت گرفته صنف باتری سازان شرایط مناسبی دارد تا جایی که در حدود 70 الی 80 درصد از نیاز داخل به باتری از طریق تولید داخل تامین می‌شود.

وی با رضایت بخش خواندن شرایط اقتصادی برای این صنف عنوان کرد: میزان تولید سالیانه 10 الی 11 میلیون است که در تلاشیم این میزان را نیز افزایش و در نهایت صادرات را در برنامه‌های خود قرار دهیم.

علی اکبری با تاکید بر به روز آوری تجهیزات بنگاه‌های تولیدی در سال گذشته، تصریح کرد: در کنار تجهیزات به روز استفاده از تکنسین‌های با تجربه سبب بهبود روند کاری این صنف شده که فعالان این حوزه تمام آموزش و مهارت خود را در داخل کشور فرا گرفته و به عنوان سرمایه برای این صنعت به حساب می‌آیند.

در حال حاضر 11 کارخانه دولتی و خصوصی در حال تولید باتری خودرو در کشور هستند.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند