تولید نفت آمریکا به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا به بالاترین میزان در تاریخ این کشور یعنی روزانه 12.36 میلیون بشکه رسید.
تولید نفت آمریکا به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا به روزانه ۱۲٫۳۶ میلیون بشکه رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا به بالاترین میزان در تاریخ این کشور یعنی روزانه ۱۲٫۳۶ میلیون بشکه رسید که از رکورد سال گذشته که برابر با ۱۰٫۹۶ میلیون بشکه در روز، بیشتر است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد مصرف مواد نفتی و دیگر سوخت‌های مایع در آمریکا از ۲۰٫۵ میلیون بشکه در روز در سال گذشته به ۲۰٫۷۰ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ برسد.

این رقم، بیشترین میزان از سال ۲۰۰۵ به شمار می‌رود که در آن سال مصرف مواد نفتی و دیگر سوخت‌های مایع در آمریکا به رکود ۲۰٫۸۰ میلیون بشکه در روز رسیده بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد تولید نفت این کشور در ۲۰۲۰ به ۱۳٫۲۶ میلیون بشکه در روز و میزان تقاضا به روزانه ۲۰٫۹۱ میلیون بشکه افزایش یابد.

کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی در نشست هفته گذشته خود توافق کردند تا توافق کاهش تولید را برای ۹ ماه دیگر تمدید کنند.

این توافق با هدف تقویت قیمت‌ها و کم کردن از فزونی عرضه در بازار ایجاد شد اما افزایش تولید آمریکا این اقدام اوپک پلاس را به چالش می‌کشد.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز