تولید پنج ماهه آلومینیوم کشور ۱۰ درصد رشد کرد

تولید پنج ماهه آلومینیوم کشور ۱۰ درصد رشد کرد
تولید سه شرکت اصلی آلومینیوم‌سازی کشور (ایرالکو، هرمزال و المهدی) در پنج ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت. بوکسیت، هیدرات آلومین و آهک به دست آمده در شرکت آلومینای ایران نیز نسبت به پارسال روند افزایشی را ثبت کرد.

شرکت های ایرالکو در اراک و هرمزال و المهدی در بندرعباس از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ۱۵۱ هزار و ۶۹۱ تن انواع محصولات آلومینیوم (خالص، بیلت، آلیاژ، ئی.سی و براده) تولید کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۳۷ هزار و ۴۷۳ تن بود.

در این مدت ایرالکو ۷۴ هزار و ۷۶۴ تن، هرمزال ۴۷ هزار و ۲۸۶ تن و المهدی ۲۹ هزار و ۶۴۱ تن آلومینیوم تولید کرد.

تولید شرکت آلومینای ایران

شرکت آلومینای ایران (در جاجرم استان خراسان شمالی) در ۵ ماهه امسال، ۳۶۳ هزار و ۳۰۰ تن «بوکسیت»، ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ تن «پودر آلومینا»، ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ تن «هیدرات آلومینیوم» و ۶۰ هزار و ۶۷۰ تن «آهک» تولید کرد.

در مدت مشابه پارسال ۲۹۸ هزار و ۲۵۹ تن بوکسیت، ۱۰۲ هزار و ۳۰۰ تن پودر آلومینا، ۱۷۴ هزار و ۱۶۴ تن هیدرات آلومینیوم و ۵۵ هزار و ۲۷۰ تن آهک تولید شده بود.

بنابراین امسال تولید بوکسیت، هیدرات آلومین و آهک به ترتیب ۲۲، یک و ۱۰ درصد افزایش یافت اما تولید آلومینا سه صدم درصد کم شد.

شمش آلومینیوم تولیدی کشور (ایرالکو، هرمزال و المهدی) در چهارماهه امسال به ۱۲۱ هزار و ۹۰۹ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۱۱ درصدی را ثبت کرد.

عملکرد این سه مجتمع در چهارماهه نخست پارسال ۱۰۹ هزار و ۸۲۲ تن بود.

همچنین در چهار ماهه امسال تولید پودر آلومینا (در شرکت آلومینای ایران) به ۸۱ هزار و ۹۵۸ تن رسید.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند