توییتر 300 نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند

توییتر رسما اعلام کرد که حدود 8 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. این شرکت اوایل هفته گذشته از قطعی شدن فرایند اخراج تعدادی از کارکنانش خبر داده بود. به نقل از بلومبرگ، این افراد حدود 300 نفر از کارمندان توییتر را شامل می شوند. این شرکت سال گذشته و همزمان با

161838491.jpgتوییتر رسما اعلام کرد که حدود 8 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. این شرکت اوایل هفته گذشته از قطعی شدن فرایند اخراج تعدادی از کارکنانش خبر داده بود.

به نقل از بلومبرگ، این افراد حدود 300 نفر از کارمندان توییتر را شامل می شوند. این شرکت سال گذشته و همزمان با انتخاب جک دورسی به عنوان مدیرعامل جدید هم تعدادی از کارکنانش را اخراج کرده بود.

البته برنامه ریزی این اخراج ها به طور دقیق انجام نشده و ممکن است تعداد افراد اخراجی تغییر کند یا حتی تعدادی به این عده اضافه شوند.

برخی کارشناسان معتقدند عامل این اخراج ها کاهش درآمد توییتر در سه ماهه سوم سال 2016 بوده است. این شرکت به همین علت درصدد کاهش هزینه های خود است و به تازگی نیز تعدادی متخصص بانکی را برای بررسی روش توییتر استخدام کرده است.

قبلا گفته می شد سیلز فورس، والت دیسنی و آلفابت به دنبال خرید توییتر هستند، اما در عمل هیچ یک از این شرکت ها ادعاهای یاد شده را تایید نکردند.

به گزارش فارس، توییتر در 12 ماه گذشته 40 درصد از ارزش سهام خود را از دست داده است و در این شرایط توان رقابتی کمتری با گوگل و فیس بوک دارد. ولی مشخص نیست اخراج کارمندان می تواند از میزان این فشارها بکاهد یا خیر.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند