کد خبر: 252989

نوبخت اعلام کرد:

تکذیب کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تکذیب خبر کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران در سال گذشته گفت: در سال ۹۶ حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع وجود داشت.

نوبخت+تجارت نیوز
سرویس اقتصاد کلان -

محمدباقر نوبخت در واکنش به گزارش صندوق بین‌المللی پول مبنی بر کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران در آینده، گفت: شاید منظور صندوق بین‌المللی پول از کسری بودجه عدم تحقق منابع باشد؛ همان‌گونه که در سال ۹۶ حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع وجود داشت، لذا این کسری بودجه نیست چراکه به همان میزان درآمد مصرف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان برنامه و بودجه، افزود: در سال ۹۶ به برخی از طرح‌ها که اولویت داشت، زودتر از موعد مقرر تنخواه پرداخت شد که سریعتر فعال شوند که این تنخواه حدود هزار میلیارد تومان شد.

سال گذشته متوسط تخصیص کشور ۹۶ درصد بود

وی ادامه داد: به هر میزان که منابع تحقق نیابد مصارف را کمتر تخصیص می‌دهیم.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه منابع مدیریت می‌شود، تصریح کرد: هیچ سالی به صورت دقیق نتوانسته‌ایم براساس آنچه که در قانون آمده پول و منابع بدست بیاوریم چون معمولا مجلس اضافاتی می‌کند، لذا دولت سعی می‌کند با تخصیص‌های کمتر منابع را مدیریت کند، به گونه‌ای که سال گذشته متوسط تخصیص کشور ۹۶ درصد بود.

 

منبع: خانه ملت

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.