ثبات قیمت سکه و کاهش نرخ دلار در بازار تهران

ثبات قیمت سکه و کاهش نرخ دلار در بازار تهران

علیرغم افزایش ۱۴ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی بهای انواع سکه و طلا در بازار تهران تغییر چندانی نداشت؛ همچنین امروز یک دلار آمریکا با ۹۰ ریال کاهش قیمت نسبت به دیروز، ۴۲۱۰ تومان نرخ‌گذاری شد.

ثبات قیمت انواع سکه در بازار در حالی امروز صورت گرفت که قیمت طلای جهانی با یک رشد ۱۴ دلاری مواجه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این ثبات قیمتی به دلیل کاهش نرخ دلار بود بنابراین اگر امروز نرخ دلار کاهش نمی‌یافت، باید منتظر افزایش قیمت سکه می‌شدیم.

امروز در بازار تهران بهای سکه طرح جدید یک‌میلیون و ۴۱۴ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم یک‌میلیون و ۳۶۶ هزار تومان قیمت‌گذاری شد؛ این دو سکه دیروز به ترتیب یک‌میلیون و ۴۱۱ هزار تومان و یک‌میلیون و ۳۶۷ هزار تومان تومان نرخ‌گذاری شد.

امروز نیم‌سکه ۶۹۹ هزارتومان و ربع سکه ۴۰۳ هزار تومان قیمت‌گذاری شد، در حالی که دیروز با قیمت‌های ۷۰۰هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رفت.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار تهران ۱۲۸ هزار و ۳۳۸ ‌تومان قیمت‌گذاری شد و سکه گرمی ۲۶۲ هزار تومان به فروش رفت در حالی که ‌دیروز هر گرم طلا ‌۱۲۸ هزار و ۸۴ تومان نرخ‌گذاری شد.

‌بهای اونس در بازار جهانی طلا امروز به ۱۲۵۵ دلار و ۹۱ سنت رسید در حالی که دیروز ‌۱۲۴۱ دلار و ۳۵ سنت درج قیمت شد.

در بازار ارز، امروز یک دلار آمریکا با قیمت ۴۲۱۰ تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۹ تومان کاهش نشان می داد.

نرخ یورو نیز با ۱۸۹ تومان کاهش با نرخ ۵۰۵۳ تومان، پوند انگلیس با قیمت ۵۸۱۴ تومان و درهم امارات با نرخ ۱۱۶۷ تومان دادوستد شد.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند