کد خبر: 203210

دادستان کل کشور:

ثبت جهانی آثار در ماندگاری آنها موثر است

دادستان کل کشور با اشاره به درخشش تمدن ایران در جهان گفت: ثبت جهانی آثار تاریخی در ماندگاری و معرفی آن‌ها موثر است.

سرویس کسب‌وکار -

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری عصر امروز شنبه در بازدید از قلعه فلک‌الافلاک خرم آباد با اشاره به اینکه اشیایی که امروز دیدیم نشانه تمدن قدیمی ایران و فرهنگ بسیار غنی است؛ سرزمین ایران از قرن‌ها قبل دارای فرهنگ و تمدن بسیار پیشرفته‌ای بوده است، اظهار داشت: امروز در دنیا می‌توانیم به عنوان ملت و کشوری دارای تمدن قدیمی در عرصه بین‌الملل حضور پیدا کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه بعد از تمدن درخشان گذشته ایران، اسلام هم آمد و ایران در بین کشورها از درخشش خاصی برخوردار شد، تصریح کرد: امیدواریم ملت ایران قدر این تمدن را بدانند.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه اولین بار است قلعه فلک‌الافلاک را می بینیم، افزود: اماکن و اشیاء تاریخی که نشان‌دهنده تمدن بسیار قدیمی و گذشته درخشان کشور است باید مصون و محفوظ از دستبرد باشد.

حجت‌الاسلام منتظری خاطرنشان کرد: برای اینکه این آثار تاریخی در بین جهانیان هم ثبت شده و باقی بماند و ملل دیگر هم به آنها توجه داشته باشند، ثبت آن ها در بین آثار بین‌المللی بسیار موثر است.

وی یادآور شد: اگر در راستای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و حفاظت از آن کاری از دست ما بربیاید در خدمت دوستان خواهیم بود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1346.9
0.1
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.