کد خبر: 203210

دادستان کل کشور:

ثبت جهانی آثار در ماندگاری آنها موثر است

دادستان کل کشور با اشاره به درخشش تمدن ایران در جهان گفت: ثبت جهانی آثار تاریخی در ماندگاری و معرفی آن‌ها موثر است.

سرویس کسب‌وکار -

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری عصر امروز شنبه در بازدید از قلعه فلک‌الافلاک خرم آباد با اشاره به اینکه اشیایی که امروز دیدیم نشانه تمدن قدیمی ایران و فرهنگ بسیار غنی است؛ سرزمین ایران از قرن‌ها قبل دارای فرهنگ و تمدن بسیار پیشرفته‌ای بوده است، اظهار داشت: امروز در دنیا می‌توانیم به عنوان ملت و کشوری دارای تمدن قدیمی در عرصه بین‌الملل حضور پیدا کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه بعد از تمدن درخشان گذشته ایران، اسلام هم آمد و ایران در بین کشورها از درخشش خاصی برخوردار شد، تصریح کرد: امیدواریم ملت ایران قدر این تمدن را بدانند.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه اولین بار است قلعه فلک‌الافلاک را می بینیم، افزود: اماکن و اشیاء تاریخی که نشان‌دهنده تمدن بسیار قدیمی و گذشته درخشان کشور است باید مصون و محفوظ از دستبرد باشد.

حجت‌الاسلام منتظری خاطرنشان کرد: برای اینکه این آثار تاریخی در بین جهانیان هم ثبت شده و باقی بماند و ملل دیگر هم به آنها توجه داشته باشند، ثبت آن ها در بین آثار بین‌المللی بسیار موثر است.

وی یادآور شد: اگر در راستای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و حفاظت از آن کاری از دست ما بربیاید در خدمت دوستان خواهیم بود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.