کاظم زاده عنوان کرد:

چین و پاکستان بندر گواتر را جایگزین بندر چابهار می‌کنند

چین و پاکستان بندر گواتر را جایگزین بندر چابهار می‌کنند

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: واضح و شفاف می‌گویم که اگر مسیر انتقال کالا به بندر چابهار از طریق ریلی هر چه سریع تر صورت نگیرد، چین و پاکستان از طریق بندر کراچی و بندر گواتر بازار ما را تصاحب می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس با اشاره به فرا رسیدن روز چابهار، گفت: بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور محسوب می شود، از این رو توسعه این بندر می تواند نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور داشته باشد.

افزایش 50 درصدی بارگیری و تخلیه کالا از طریق بندر چابهار در یک سال اخیر

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش های ارائه شده، میزان بارگیری و تخلیه کالا از طریق بندر چابهار در یک سال اخیر حدود 50 درصد افزایش یافته که این مسئله نشان دهنده رویکرد مثبت برای متحول سازی این منطقه است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در توسعه و گسترش اسکله های بندر چابهار صورت گرفته و امروز این اسکله ها ظرفیت پهلوگیری کشتی های 100 هزار تن را دارند.

پروژه ریلی چابهار به زاهدان اولویت اصلی در توسعه بندر چابهار

کاظم زاده گفت: به نظر من امروز در بحث توسعه بندر چابهار، اولویت اصلی خطوط حمل و نقل منتهی به این منطقه است، از این رو مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع تر مسیر ریلی چابهار به زاهدان را تکمیل کنند، زیرا امروز جاده های منطقه توان و کشش حضور صدها کامیون و تریلی را ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: پروژه راه آهن چابهار به زاهدان امروز در حال اجرایی شدن بوده و تاکنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، از این رو دولت باید از روش های مختلف برای تزریق اعتبار جهت اجرای این پروژه استفاده کند.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: واضح و شفاف می گویم که اگر مسیر انتقال کالا به بندر چابهار از طریق ریلی هر چه سریع تر صورت نگیرد، چین و پاکستان از طریق بندر کراچی و بندر گواتر بازار ما را تصاحب می کنند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند