جدیدترین اخبار برجام امروز ۳۱ شهریور/ پلوسی: از توافق حمایت می‌کنیم

برجام

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: قبل از بررسی توافق با ایران در کنگره کارهای زیادی باید انجام دهیم. من از بایدن حماین می‌کنم.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین اخبار برجام را در ادامه بخوانید.

پلوسی گفت: از باید حمایت می‌کنم و طبق قانون بازبینی توافق هسته‌ای ایران باید پیش از مرحله اجرایی شدن برای بازبینی به کنگره ارائه شود.

شرط ایران برای دستیابی به توافق هسته‌ای

به نقل از ایسنا، معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری گفت: اگر که طرف مقابل تضمین دهد که رفتارهای گذشته خود را تکرار نکرده و بر تعهدات خود پایبند باشد، ایران برای برای دسترسی به یک توافق عادلانه آمادگی دارد.

گروسی:آژانس آماده تعامل دوباره با ایران

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: مسائل باقی‌مانده میان ایران و آژانس را نمی‌توان رها کرد.

مدیرکل آژانس گفت: آژانس دسترسی محدودی به تاسیسات اتمی ایران دارد. ما آماده همکاری و تعامل دوباره با ایران هستیم.

برجام چشم‌انتظار ایران

یک مقام ارشد کاخ سفید گفت: طبق دیدارهای رییس جمهور بایدن با لیز تراس، نخست‌وزیر انگلیس و رییس جمهور مکرون، معلوم است که تروئیکای اروپا[آلمان، فرانسه و انگلیس] و آمریکا بر سر پیامی روشن اتفاق نظر دارند، یعنی این که توپ در زمین ایران است، توافقی روی میز است و آن‌ها باید آن را بپذیرند.

تحریم‌ها لغو می‌شود؟

به نقل از ایسنا، وزرای خارجه ایران و ایرلند درباره آخرین تحولات مربوط به روابط دوجانبه و راه‌های گسترش مناسبات در حوزه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و سیاسی، رویدادهای جهانی و مذاکره برای لغو تحریم‌ها گفت وگو کردند.

امیرعبداللهیان با سیمون کاونی (Simon Coveney) وزیر امور خارجه ایرلند در حاشیه نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در محل اقامت خود دیدار و گفت وگو کرد.

وزرای خارجه ایران و ایرلند در این دیدار درباره آخرین تحولات مربوط به روابط دوجانبه و راه‌های گسترش مناسبات در حوزه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و سیاسی، رویدادهای جهانی و مذاکره برای لغو تحریم‌ها گفت وگو کردند.

وزیر امور خارجه ایرلند در این دیدار به علاقه مندی کشورش برای تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و با اشاره به تحولات جاری در اروپا گفت که تمایل زیادی برای تنوع بخشی در روابط تجاری و اقتصادی وجود دارد.

اظهارات رئیسی درباره گره توافق برجام

امیرعبداللهیان درخصوص مذاکره لغو تحریم‌ها تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران جهت رسیدن به توافق خوب و پایدار آمادگی دارد، لکن این امر مستلزم حسن نیت، واقع بینی و اراده لازم از طرف آمریکا و سه دولت اروپایی است.

وی تاکید کرد در پرتو توافق هسته‌ای باید تحریم‌های یکجانبه علیه ایران برطرف شده و پرونده اتهامی هسته‌ای ایران در آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای بسته شود.

جدیدترین اخبار برجام را اینجا بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند