تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جدیدترین عرضه اولیه در بورس چیست؟ / اعلام زمان و جزییات تنها عرضه اولیه هفته جاری

جدیدترین عرضه اولیه در بورس چیست؟ / اعلام زمان و جزییات تنها عرضه اولیه هفته جاری
پس از بسته شدن پرونده عرضه اولیه سهام نماد «کویر»، در هفته جاری نوبت به عرضه اولیه سهام نماد «دتوزیع» می‌رسد. اما زمان دقیق این عرضه اولیه چه زمانی و سرمایه مورد نیاز برای مشارکت در این عرضه اولیه چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته اخیر پرونده عرضه اولیه کویر بسته شد. چهارشنبه اخیر، ۱۷ مهر ماه رکورد مشارکت در عرضه اولیه بورس شکسته شد و بیش از ۸۸۰ هزار نفر در عرضه اولیه کویر مشارکت داشتند.

آن طور که اعلام شده حدود ۸۸۰ هزار نفر خریدار عرضه اولیه سهم کویر بودند که در نهایت به هر کد (نفر)، حداکثر ۲۷۵ سهم در قیمت ۶۲۵۰ ریال (سقف قیمت) ، تخصیص یافته است.

بدین ترتیب به هرکدام از متقاضیان حدود ۱۷۲٫۶ هزار تومان سهم کویر اختصاص یافته است.

اما در هفته پیش‌رو نیز یک عرضه اولیه دیگر هست. سهامداران در هفته جاری شاهد عرضه اولیه «دتوزیع» خواهند بود.

عرضه اولیه شرکت توزیع داروپخش «دتوزیع» در روز یکشنبه هفته جاری یعنی ۲۱ مهر ماه انجام خواهد شد و سهمیه هر کد ۱۵۰ سهم با دامنه قیمت دو هزار و ۲۵۰ تا دو هزار و ۳۰۰ تومان برای هر سهم است.

بدین ترتیب حداکثرنقدینگی مورد نیاز برای مشارکت در این عرضه اولیه حدود ۳۴۷ هزار تومان خواهد بود.

معمولا از سوی کارشناسان بورسی مشارکت در عرضه اولیه‌های بورس به سهامداران خصوصا سهامداران آماتور توصیه می‌شود. تجربه نیز نشان داده که معمولا سهامداران مشارکت‌کننده در عرضه اولیه بازدهی مطلوبی را کسب می‌کنند اما آیا در عرضه اولیه دتوزیع هم وضعیت همین طور خواهد بود؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند