جریمه معاینه فنی در تهران رکورد زد/ مبلغ جریمه چقدر است؟

نحوه اعتراض به جریمه رانندگی اعلام شد.

متاسفانه شاهد افزایش خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی خودرو در سطح شهر هستیم که این موضوع در آلودگی هوا نقش بسزایی دارد؛ از اینر و مسوولان طی برنامه ریزی قبلی قرار شده تا خودروهای فاقد فنی را جریمه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اعمال قانون دو میلیون خودروی فاقد معاینه فنی و نیز ۱۴۲ هزار خودروی دارای نقص فنی یا دودزا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در پایتخت خبر داد.

به نقل از ایسنا، سرهنگ «محمد رازقی» درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برای مقابله با آلودگی هوای پایتخت، اظهارکرد: برابر قانون هوای پاک هریک از سازمان‌ها و ارگان‌ها وظایفی را برعهده دارند و در این میان پلیس راهنمایی و رانندگی نیز دارای وظایفی است که جلوگیری از تردد و اعمال قانون وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی از  این موارد است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود دو میلیون وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی از سوی دوربین‌های سطح شهر مورد اعمال قانون قرار گرفته است، گفت: همچنین در این مدت ۱۴۲ هزار خودروی دارای نقص فنی آشکار یا دودزا هم که از سوی ماموران مورد مشاهده قرار گرفته، اعمال قانون و جریمه شده است.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات پلیس فک پلاک خودروهای دودزا است که پلیس پلاک این خودروها را اخذ و به این خودروها پلاک اعزام به تعمیرگاه می‌دهد، مالک این خودروها باید ظرف مدت مقرر شده در چند روز آتی به تعمیرگاه مراجعه و مشکل خودروی خود را برطرف کرده و دوباره پلاک وسیله نقلیه را دریافت کنند.

گفتنی است خودروهایی که معاینه فنی ندارد، روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند