مقدمات برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری فراهم است/تاکید بر مشارکت حداکثری مردم

مقدمات برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری فراهم است/تاکید بر مشارکت حداکثری مردم

ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری بر ضرورت تمهید مقدمات مشارکت حداکثری و استفاده از همه ظرفیت‌های کشور در این عرصه تاکید کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید اسماعیل موسوی دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری، گفت: رویکرد وزارت کشور بر برگزاری انتخابات سالم، امن، پرشور و رقابتی است و در این راستا تمام تمهیدات لازم از سوی ستاد انتخابات کشور اتخاذ شده است.

عرف همچنین با اشاره به تلاش هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری نسبت به برگزاری انتخابات سالم و امن در ۲۸ خرداد ماه سال جاری گفت: دغدغه این هیات بر زمینه‌سازی حضور پرشور و مشارکتی مردم در انتخابات پیش رو است و امید داریم که با حضور مناسب مردم شاهد ورق خوردن برگ دیگری از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

سید اسماعیل موسوی، دبیر ستاد انتخابات کشور، در تشریح دیگر مباحث نشست امروز گفت: بررسی فرآیندهای الکترونیکی انتخابات، محور دوم نشست امروز بود و در این خصوص امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با تشریح فرآیندهای قبل، حین و بعد از روز اخذ رأی گفت: همه این فرآیندها در سامانه جامع انتخابات به صورت الکترونیک مدیریت می‌شود.

شجاعان با تشریح این موضوع که با توجه به شیوع کرونا، در تلاش هستیم با استفاده از امکانات نرم‌افزاری، ازدحام مردم در شعب اخذ رای را کنترل کنیم؛ گفت: در این عرصه اپلیکیشن شعبه‌یاب طراحی شده و نزدیک‌ترین و خلوت‌ترین شعبه‌ها را به مردم نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در نشست امروز همچنین گزارش دبیرخانه ستاد انتخابات کشور، مبنی بر همکاری با آموزش و پرورش با رویکرد استفاده از ظرفیت برنامه شاد، برای آموزش عوامل اجرایی شعب اخذ رأی انتخابات مطرح و نتایج آموزش ویدئو کنفرانسی بیش از ۴ هزار نفر، عوامل اصلی اجرائی انتخابات مطرح شد.

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات پیگیری کنید.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند