نوبخت تاکید کرد؛

جلوگیری از واردات اقلام غیرضروری

جلوگیری از واردات اقلام غیرضروری

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ارز کافی در کشور وجود دارد گفت: از تخصیص ارز به کالاهایی که در داخل تولید می‌شود و یا واردات آن ضروری نیست جلوگیری می‌شود.

محمد باقر نوبخت افزود: دولت خود را مسئول تامین نیازهای اساسی مردم می‌داند و هر جا برای تامین این مطالبات تشخیص دهد که باید ورود کند این کار را انجام می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز،نوبخت درباره واکنش دولت به افزایش حبابی قیمت‌ها در بخش‌های مختلف گفت: رئیس‌جمهور دیروز با تشکیل جلسه‌ای با مسئولان و فعالان بخش خصوصی، بطور رسمی درخواست کرد که این بخش به بازار ورود پیدا و افزایش غیر متعارف قیمت‌ها را متوقف کنند.

نوبخت خطاب به کسانی که به قصد دلالی و احتکار از فروش اجناس خود خودداری می‌کنند گفت: دولت سیاست ارزی اخذ شده را کنار نمی‌گذارد و دلار افزایش قیمت غیر متعارف نخواهد داشت.
سخنگوی دولت افزود: کالاهای وارداتی با ارز دولتی افزایش قیمت نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان از طریق ثبت سفارش، واردات کالا را کنترل میکنیم گفت: بر اساس قوانین جدید هر کالایی بخواهد وارد شود باید از مجرای ثبت سفارش وارد گردد درحالی که در گذشته فقط کالاهایی که ارز دولتی می‌گرفتند باید ثبت سفارش می‌شدند.

نوبخت به ضرورت اصلاح برخی تعرفه‌ها اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از واردات غیر ضروری قاطعانه برخورد می‌کنیم.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند