موضوعات داغ:

جنگ تجاری کره جنوبی را به حال آماده باش درآورد

جنگ تجاری کره جنوبی را به حال آماده باش درآورد

وزارت تجارت کره جنوبی که پیش‌تر گفته بود تحت تاثیر رویارویی تجاری آمریکا و چین قرار نمی‌گیرد، امروز (یکشنبه) از آماده‌باش برای مقابله با موج درگیری‌های اقتصادی دو کشور خبر داد.

کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود جنگ تجاری چین و آمریکا تاثیر زیادی بر تجارت کره جنوبی نخواهد داشت اما شاخصه‌های سهام کره نیز در حال افت است که نشان دهنده واکنش منفی بازار به این شرایط است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت تجارت، انرژی و صنایع این کشور روز یکشنبه در بیانیه‌ای آورده است یک تیم در حال بررسی تاثیرات این درگیری تجاری بر روی شرکت‌ها، صنایع محلی و صادرات است.

قرار است ‘کانگ سونگ چیون’ معاون این وزارتخانه نشست‌هایی را با دست اندرکاران صنایع و بخش‌های مختلف تولیدی و فدراسیون‌های تجاری کره جنوبی برگزار کند.

موسسه تجارت و اقتصاد صنعتی کره جنوبی هم در تحقیقاتی آورده است که جنگ همه جانبه تجاری چین و آمریکا باعث کاهش رشد تولید ناخالص ملی آن‌ها می‌شود و تجارت و صادرات کشورهای دیگر نظیر کره جنوبی را تحت تاثیرات منفی قرار خواهد داد.

آمریکا تصمیم گرفته است روی نزدیک به 6 هزار قلم از کالاهای وارداتی چین تعرفه 10 درصدی در نظر گیرد که شامل 200 میلیارد دلار از این اقلام می‌شود.

این فهرست، کالاهای مختلفی از مواد غذایی و معدنی گرفته تا اقلام مصرفی را شامل می‌شود و این می‌تواند شرایط را برای تجارت کره جنوبی هم دگرگون کند.

نخستین مرحله اعمال تعرفه بر روی 34 میلیارد دلار از کالاهای چینی از ابتدای ماه جولای آغاز شده است.

 

منبع: ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند