تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

حجم مشکوک معاملات در بازار امروز 1 بهمن 1401

حجم مشکوک معاملات بازار امروز 1 بهمن 1401

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه سهم‌های بگیلان، دفارا، شیراز، کگاز و غچین حجم مشکوک داشتند. به طوری که هر یک از آن‌ها به طور متوسط هشت تا 10 برابر میانگین حجم ماهانه خود حجم خوردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس اولین روز بهمن‌ماه در حالی رقم خورد که شاخص کل بر خلاف هفته گذشته گام برداشت.

از این رو نماگر اصلی تالارشیشه‌ای با افت 31 هزار و 566 واحدی که معادل 1.87 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با کاهش 0.81 درصدی به سطح 521 هزار و 942 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 19 میلیارد و 910 میلیون و ارزش معاملات را 9 هزار و 731 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

حجم مشکوک

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط هشت تا 10 برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند. در جدول زیر M نشانه میلیون است.

حجم مشکوک یک بهمن

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خودرو، خگستر و خساپا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، خساپا و خودرو بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

فولای با افزایش 10.4 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ولپارس نیز با افت 6.99 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های شتران، شبندر و شپنا تعلق گرفت. همچنین که سهم‌های دفارا، کیمیاتک و وسپهر نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای دکپسول، سپید و سخوز خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های قصفها، دکیمی و ثتران رقم خورد. همچنین فایرا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد اخابر بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند