دژپسند عنوان کرد:

حذف چهار صفر از پول ملی در مرحله کارشناسی است / رونمایی از لایحه اصلاح قانون ارزش افزوده در روز چهارشنبه

حذف چهار صفر از پول ملی در مرحله کارشناسی است / رونمایی از لایحه اصلاح قانون ارزش افزوده در روز چهارشنبه

وزیر اقتصاد گفت: حذف چهار صفر در مرحله کارشناسی است و دنبال مهار تورم به بهای سرکوب سرمایه‌گذاری در تولید و رونق سرمایه‌گذاری به بهای ابرتورم نیستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد تصریح کرد: پس از انجام مرحله کارشناسی در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی، موضوع اعلام می شود.

وی افزود: به عنوان نظر شخصی اجازه دهید حرفی در این باره نزنم و نظر وزارتخانه را کار کنیم و آنجا اعلام خواهم کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی در دولت در دست بررسی است و به تازگی پیشنهاد بانک مرکزی آمده است.

بسته رونق سرمایه گذاری، افزایش تولید و مدیریت تورم در دست تدوین است

فرهاد دژپسند شب گذشته در نشست هم اندیشی مجمع کارآفرینان ایران که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار کرد: اگر بندهای الف و ب سیاست‌های اصل 44 اجرا می‌شد خصوصی‌سازی به معنای واقعی صورت می‌گرفت.

وی تصریح کرد: می‌خواهیم گوشواره‌های دولت را بریزیم و در کوچک کردن دولت و واگذاری‌ها و باز کردن میدان برای بخش خصوصی واقعی تلاش کنیم.

دژپسند خطاب به اعضای مجمع کارآفرینان گفت: خوشحالیم که شما ثروت دارید و امید است این ثروت افزایش یابد؛ ثمرات و میوه های ثروت شما را جامعه می چیند که اشتغال و عرضه ایجاد و صادرات صورت می گیرد و سهم ما از اقتصاد بین الملل افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه ای که رهبر معظم انقلاب برای تبیین سیاست‌های اصل 44 تشکیل داده بودند فرمودند که بخش خصوصی در ثروت‌آفرینی کم ندارد و آنچه محدودیت است در روش خلق ثروت است که باید مطابق با قانون و مالیات بر ارزش افزوده باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از اعضای مجمع کارآفرینان خواست پیشنهادهای خود را در زمینه مسائل مختلف ارائه دهند و خطاب به آنان افزود: آنچه شما در فوت و فن صادرات و برون رفت از مشکلات می دانید نیاز است که به رشته تحریر آورده شود، ممکن است نیاز به اصلاح قانون باشد.

مودیان خوش حساب نباید در تنگنای مالی دولت تنبیه شوند

دژپسند همچنین تاکید کرد: مودیان خوش حساب، خوش گفتار و خوش رفتار نباید در تنگنای مالی دولت تنبیه شوند. می‌خواهیم ازمجمع کارآفرینان برای به تور انداختن کسانی که فرار مالیاتی دارند کمک بگیریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که تعیین مالیات‌ها حرکت کردن در میدان مین است، تاکید کرد: در مورد ارزش افزوده اگر مشکلی وجود دارد بیان شود.

وی اعلام کرد: قانون صندوق‌های مکانیزه که به تصویب مجلس رسیده در حال نهایی شدن است.

دژپسند گفت: لایحه اصلاح قانون ارزش افزوده چهارشنبه این هفته در کمیسیون نهایی و در دولت پیگیری می‌شود امید است این اصلاحیه با فوریت در دستور کار مجلس قرار گیرد که در صورت تصویب تا پایان سال به صورت یکپارچه آیین نامه ها را اصلاح می‌کنیم تا آنهایی که خوب کار می‌کنند تنبیه نشوند.

وی درباره قطعه‌سازان نیز گفت: رئیس جمهوری، معاون اول و وزیر صنعت به شرایط قطعه‌سازان خودرو مشرف هستند که سومین جلسه اقتصادی دولت مربوط به این مساله است.

دژپسند تصریح کرد: سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی و صادراتی که خوش حساب هستند جزو مباحث ما است و رییس جمهوری تاکید دارد به جدیت دنبال شود و شرط و شروطی هم در این ارتباط گذاشته نشود.

وی درباره این مساله که در جلسه عنوان شد «بانک‌ها تسهیلات پرداخت نمی‌کنند» گفت: این گونه نیست؛ برخی بانک‌ها 115 درصد دارایی‌های خود تسهیلات می‌دهند.

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند