اعلام نتیجه نهمین حراج اوراق مالی اسلامی / زمان و شرایط حراج جدید

اعلام نتیجه نهمین حراج اوراق مالی اسلامی / زمان و شرایط حراج جدید

بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه‌ نهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰، اعلام کرد که ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۱۲ مرداد سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است که: ضمن اعلام نتیجه‌ نهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ (مورخ ۶ مرداد)، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۱۲ مرداد سال جاری برگزار می‌شود.

جزئیات این گزارش به شرح زیر است:

شرایط حراج جدید

تمام نهادهای مالی متقاضی شرکت در این حراج می‌توانند سفارش‌های خود را در هر نماد به طور جداگانه ارسال کنند. حداقل حجم سفارش در هر یک از نمادهای مزبور ۵۰۰ هزار ورقه است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را به منظور تصمیم‌گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می‌شود.

بانک مرکزی بر اساس جزء (۴) بند «ک» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین‌ زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته ندارد و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نمی‌کند.

منبع: بانک مرکزی

آخرین اخبار حوزه بانک را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند