حرکت آهسته ۳ گروه خودرویی در جاده تالار

حرکت آهسته ۳ گروه خودرویی در جاده تالار

در هفته جاری گروه پارس‌خودرو، زامیاد و ایران‌خودرو از ابتدای تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند و سایپا، گروه بهمن، ایران‌خودرو دیزل و سایپا دیزل به دلیل عدم شفافیت در گزارش‌ها معامله نشدند.

معامله ۳ گروه و توقف ۴ گروه دیگر خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان منفی در معاملات است.

سایپا (خساپا)

سهام گروه خودرو‌سازی سایپا در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت و با روند منفی ۰٫۸۵ درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۷۴۷ سهم در ابتدای هفته به ۵۷۹ سهم کاهش یافت و حجم از ۵ میلیون و ۷۵ سهم با کاهش به ۴ میلیون و ۴۷۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۷۵ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و با روند منفی ۰٫۰۸ درصدی رسید.

زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۷ سهم در ابتدای هفته به ۷۴۳ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۷ میلیون و ۷۳۳ هزار با کاهش به ۱۰ میلیون و ۸۳۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۵۱ درصدی روبرو شده که با همین روند در پایان هفته متوقف شد.

پارس‌خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۱۷۶ سهم در ابتدای هفته به ۷۳۶ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۵ میلیون و ۵۱۷ هزار با کاهش به ۹ میلیون و ۵۳۷ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۴۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و با روند منفی ۰٫۳۳ درصدی رسید.

سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی ۳٫۲۳ درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه خودرو‌سازی بهمن در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند مثبت ۰٫۵۲ درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

ایران‌خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرودیزل در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی ۱٫۰۶ درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: روند معاملات گروه خودرویی در تالار شیشه‌ای همانند هفته‌های گذشته با نوسان منفی و بدون تاثیر بر شاخص بورس بوده است.

وی در ادامه افزود: ۴ گروه بزرگ خودرویی در تالار همچنان متوقف هستند و علت این امر نبود شفافیت کافی در صورت‌های مالی شرکت‌های خودرویی است و پیش‌بینی می‌شود این روند در هفته‌های پیش رو همچنان مطابق هفته جاری ادامه داشته و تاثیر چندانی از سوی گروه‌های خودرویی را بر شاخص بورس شاهد نباشیم.

این گزارش حاکی از توقف نماد خودرویی سایپا، گروه بهمن، سایپا دیزل و ایران‌خودرو دیزل و در عین حال گروه‌های پارس‌خودرو، ایران‌خودرو دیزل و ایران‌خودرو با توجه به روند نه چندان مثبت شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

 

منبع: میزان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند