علت حساسیت دولت در پرداخت تسهیلات چیست؟

وام

وزیر اقتصاد گفت: دولت به دلیل اینکه به دنبال کنترل افزایش نقدینگی است، در بخش تسهیلات با حساسیت بیشتری رفتار می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر اقتصاد، درباره تسهیلات بانکی یادآور شد: در پرداخت تسهیلات با تنگناهایی مواجه هستیم و دولت به دلیل اینکه به دنبال کنترل افزایش نقدینگی است، در این بخش با حساسیت بیشتری رفتار می کند.

ایسنا نوشت: سید احسان خاندوزی در دیدار با استاندار گیلان، بیشترین نارضایتی و شکایت مردم را در حوزه مالیاتی، بانکی و گمرکی عنوان کرد و گفت: دولت به دنبال کاهش این نگرانی است و به زودی این دغدغه‌ها برطرف می شود.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور، اظهار کرد: مصوبات سفر رئیس جمهور باید به ثمر برسد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی عنوان کرد: اقدامات خوبی در گیلان صورت گرفته و فعالیت‌های خوبی هم شروع شده و گام‌های پایانی آن باقی مانده است اما در خصوص ابلاغ بخشی از اعتبارات سفر رئیس جمهور همچنان بانک‌های استان فاقد ظرفیت‌های لازم بود و منتظرند تا ابلاغیه صورت بگیرد و بتوانند از آن استفاده کنند.

خاندوزی درباره تسهیلات بانکی یادآور شد: در پرداخت تسهیلات با تنگناهایی مواجه هستیم و دولت به دلیل اینکه به دنبال کنترل افزایش نقدینگی است، در این بخش با حساسیت بیشتری رفتار می کند.

وی بانک‌ها را موظف عمل به تعهدات خود در حوزه تسهیلات به خصوص در بخش اشتغال و تولید دانست و گفت: اگر مدیران منطقه‌ای نسبت به عمل و تخلف بانک‌ها بی توجهی کنند باید مورد برخورد جدی قرار گیرند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز با تشریح روند توسعه اقتصادی در استان، به اقدامات صورت گرفته در گیلان با هدف رونق اقتصادی اشاره کرد و افزود: اقتصاد داخلی نقش تعیین کننده ای در توسعه پایدار دارد.

وی صدور ۱۲۸ مجوز سرمایه گذاری و شناسایی ۲۵۶ عرصه سرمایه گذاری در گیلان بر اساس توانمندی‌های موجود در نقاط مختلف استان را گامی در مسیر تسهیل سرمایه گذاری خواند و گفت: این مهم برای اولین بار در گیلان محقق شده است.

استاندار گیلان مولدسازی تولید و تغییر وضعیت واحدهای راکد و نیمه فعال به فعال را ضرورتی غیرقابل انکار دانست و یادآور شد: با راه اندازی واحدهای راکد مقدار میزان قابل توجهی از تعهد اشتغال استان در دولت سیزدهم اجرایی می شود.

عباسی با انتقاد از عملکرد برخی بانک‌ها به جهت تمرکز اعتبارات در تهران، تصریح کرد: بانک‌ها باید نسبت به تامین و توزیع عادلانه اعتبارات و تسهیلات و همراهی بهتر با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران اهتمام ورزند.

وی با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های صنعت و معدن و توسعه فضا کسب و کار در گیلان، گفت: شرایط مناسبی در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی، در گیلان با تقویت اقتصاد دریا، اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشاورزی وجود دارد که باید مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد.

استاندار گیلان از وزیر اقتصاد خواست با توجه به احصای مشکلات بخش تولید و اقتصاد استان بزودی جلسه ای عملیاتی با حضور وی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و متولیان امر در تهران برگزار و مصوبات و دستورات لازم جهت تسهیل در روند اجرا، ابلاغ شود.

وی همچنین بیان کرد: در سالی که به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، وفاق و همدلی خوبی بین مسئولان استانی در جهت رفع مشکلات مردم از جمله تولید و اشتغال وجود دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند