یک مقام مسوول اعلام کرد؛

حفر و تکمیل ۱۱۹ حلقه چاه نفت و گاز در ۹ ماه امسال

حفر و تکمیل ۱۱۹ حلقه چاه نفت و گاز در ۹ ماه امسال

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران، از حفر و تکمیل ۱۱۹ حلقه چاه‌ نفت و گاز در ۹ ماه امسال از سوی ناوگان این شرکت در مناط خشکی و دریایی کشور خبر داد.

ناصر قلی پور، با اعلام این خبر گفت: از این چاه‌ها ۵۱ حلقه چاه توسعه‌ای- توصیفی، دو حلقه اکتشافی و ۶۶ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران افزود: به طور کلی می‌توان گفت از مجموع این چاه‌ها ۸۶ حلقه در حوزه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۲۴ حلقه در پروژه‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت، هفت حلقه در شرکت نفت فلات قاره ایران و دو حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شده است.

قلی پور متراژ حفاری چاه‌ها از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه را ۱۹۶ هزار و ۳۷ متر عنوان و اظهار کرد: در این مدت همچنین ۳۳ هزار و ۱۹۵ متر حفاری جهت دار و یکهزار و ۳۶۱ متر مغزه گیری با ایجاد ۹۳ حفره به ثبت رسید.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: در مدت یادشده عملیات حفاری ۱۹ حلقه چاه، ۵۴۷ روز زودتر از برنامه پیش‌بینی شده از سوی کارفرما به پایان رسید که از نظر اقتصادی ارزشمند است.

قلی پور با بیان این‌که ناوگان حفاری شرکت دارای ۷۱ دستگاه حفاری خشکی و سه دستگاه حفاری دریایی است، تصریح کرد: بازسازی، نوسازی و روز آمد کردن دستگاه‌های حفاری و دیگر تجهیزات بر اساس برنامه دنبال می‌شود و تقویت ناوگان در دستور کار قرار دارد.

 

منبع: وزارت نفت

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند