عضو هیئت عامل سازمان بنادر مطرح کرد:

حمایت سازمان بنادر از تولید داخل

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تا پایان نیمه اول سال جاری تجهیزات مورد نیاز بندر شهیدرجایی تحویل شده و توان تجهیزاتی آن افزایش می‌یابد.

محمدرضا اللهیار درباره مهمترین طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای که در سال ۹۶ انجام شده است گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته دو دستاورد مهم را در حوزه مهندسی عمران و طرح‌های توسعه‌ای داشت: یکی افتتاح فاز یک طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار و دیگری کلنگ‌زنی فاز سه طرح توسعه تکمیلی بندر شهیدرجایی؛ همچنین تمرکز ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌های ریلی و تعمیرات ریلی در بندر شهیدرجایی داشته‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، اللهیار در مورد ایجاد خطوط ریلی در بنادر کشور، اذعان داشت: در بندر شهیدرجایی حدود ۵۴ کیلومتر ریل و در بندر امام خمینی (ره) دو برابر آن خط ریلی وجود دارد. از طرفی در بندر امیرآباد و در ارتباط با اسکله‌های ریلی در سال گذشته تصمیم‌گیری‌هایی صورت گرفت که امیدواریم فعالیت‌های مربوط به آن تکمیل و نهایی شود.

تعمیرات و نگهداری تجهیزات بندری اهمیت قابل توجهی دارد

اللهیار با بیان اینکه تعمیرات، نگهداری و مهم شمردن آن بیش از گذشته در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است، تصریح کرد: ما حتی به نگهداری قبل از تعمیرات احتیاج داریم و باید در این بخش تحت یک نظام هدفمند حرکت کرد.

وی افزود: در حوزه‌ مربوط به ساخت‌وسازها نیز، موج‌شکن‌های مردمی و کوچک چندمنظوره ساخته شد که تقریبا تا پایان سال ۹۶ عمده این موج‌شکن‌ها تحویل داده شد و به بهره‌برداری رسید.

مونتاژ جرثقیل‌های پسابرجامی در حال انجام است

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یکی از بزرگترین پروژه‌های تجهیزاتی کشور در سال ۹۶ ورود ١٢ دستگاه جرثقیل دروازه‌ای یا «گنتری کرین» بود که با توجه به فضای به وجود آمده در پسابرجام انجام و در سال گذشته با شتاب بیشتری به کشور وارد شد. درحال حاضر تعداد چهار دستگاه از تجهیزات یاد شده در اسکله بندر شهیدرجایی واقع شده و مونتاژ مابقی در دستور کار قرار گرفته است.

ساخت ۱۵ دستگاه ترانس تینر توسط تولیدکنندگان داخلی

عضو هیئت عامل سازمان بنادر ادامه داد: در راستای تامین تجهیزات، ۱۵ دستگاه «ترانس تینر» توسط تولیدکنندگان داخلی مدنظر قرار گرفته و خوشبختانه مشکلات و موانع قراردادی آن حل‌وفصل شده است. امیدواریم تا پایان نیمه اول سال جاری این تجهیزات تحویل بندر شهیدرجایی شود تا توان تجهیزاتی این بندر افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه از دیگر رخدادهای حوزه تجهیزات در سال ۹۶ خارج سازی مغروقه‌ها و پاکسازی مسیر تردد کشتی‌ها به جهت ایمن‌سازی بود، خاطرنشان کرد: چندین شناور بزرگ در آب‌های اروند و خور موسی از آب بیرون آمد و مسیر مربوطه پاکسازی شد.

 

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند