کد خبر: 155887

تقدیر کلانتری از وزیر امورخارجه به دلیل حمایت از یوزپلنگ ایرانی

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای خطاب به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، از پیام ویدیویی ایشان به‌ مناسبت فرارسیدن نهم شهریور روز ملی یوزپلنگ ایرانی تقدیر و تشکر کرد.

تقدیر کلانتری از وزیر امورخارجه به دلیل حمایت از یوزپلنگ ایرانی
سرویس جامعه -

عیسی کلانتری خطاب به محمدجواد ظریف -وزیر امور خارجه- نوشت: «با احترام فراوان، عطف به پیام ویدیویی جنابعالی در مورد یوزپلنگ ایرانی به مناسبت روز نهم شهریورماه که در تقویم به همین نام ثبت شده است، بر خود لازم می‌دانم از توجه و اندیشه والای آنجناب در مسیر ارتقای مسایل محیط زیستی تقدیر و تشکر کنم. امیدوارم همواره از توجه و نظرات آن جناب نسبت به محیط زیست بهره‌مند بود که مایه دلگرمی علاقمندان و دوستداران محیط زیست خواهد شد.»

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پیامی ویدیویی که به‌ مناسبت فرا رسیدن نهم شهریور روز ملی یوزپلنگ ایرانی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد، گفت:

نهم شهریورماه روز ملی یوزپلنگ ایرانی است. این روزها ما با چالش‌های جدی محیط زیستی مثل خشکسالی و پدیده گردوغبار که بسیاری از هموطنانمان را به شدت رنج می دهد، مواجه هستیم.

این چالش‌ها بیانگر این واقعیت است که ما در گذشته با محیط زیست خودمان و با مخلوقات خداوند که در استفاده از این محیط زیست با ما شریک هستند، مهربان نبوده‌ایم.

یوزپلنگ ایرانی یک گونه زیستی در خطر، یکی از این نمونه‌هاست. تلاش ما برای حفظ یوزپلنگ ایرانی نشان‌دهنده آشتی مجدد ما با محیط زیست و زیستن در یک محیط مهربان‌تر با همه مخلوقات خداوند است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.