حواشی بورسی توئیتر/ از سهم ارزی من به بورس ندهید!

حواشی بورسی توئیتر/ از سهم ارزی من به بورس ندهید!

پس از ادامه‌دار شدن افت شاخص کل بازار سرمایه و خبرهایی مبنی بر حمایت از بازار با تخصیص منابع از صندوق توسعه بازار این هفته را مثبت شروع کرد ولی دوباره امروز روندی نزولی داشت، اما واکنش مردم به خبرهای حمایت از بازار چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از خبرهایی مبنی بر حمایت از بازار سرمایه با تخصیص منابع از صندوق توسعه ملی بازار شنبه با سیر صعودی همراه بود اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد حمایت از بازار بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

بسیاری از مردم در همین زمینه رد حساب‌های کاربری خود در توئیتر از وضعیت بورس انتقاد کردند.

اعتماد مردم از دست رفته

«آنچه که در بورس از دست می‌رود سرمایه مردم نیست بلکه اعتماد مردم است.»

«ما اومدیم تو بورس به اقتصاد کشورمون کمک کنیم، اقتصاد خودمون هم نابود شد…»

«طنزش اینجاست که اخبار ساعت دو خواهد گفت امروز شاخص مثبت بود و بازار بورس روز آرامی رو پشت سر گذاشت.»

«راننده اسنپ داره آینده بازار سهام رو برام تحلیل می کنه.»

همچنین کاربری با انتشار این عکس نوشت: « شیوه حمایت دولت از بازار سهام»

«یعنی شورای عالی بورس نمیداند دراین شرایط، اجازه خرید سهام به بانکها باعث جهش #نقدینگی وتشدید #تورم میشود؟! هرکس دستش میرسد، جلوی اجرای این تصمیم خطرناک، ضدقانونی و ضدملی را بگیرد»

«از یک طرف هر روز قیمت اجناس و خودرو و مسکن و… بالا می‌رود! از یک طرف سرمایه مردم در بازار سرمایه و بورس آب می‌رود! از یک طرف هم دولت همه چیز را رها کرده و می‌گوید اوضاع عالی است!»

پس از خبر تخصیص منابع از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سهام بسیاری از مردم به این تصمیم واکنش نشان دادند.

«اگر صندوق توسعه«ملی» است ، یعنی بنده هم به اندازه یک ایرانی درآن سهم دارم، به سهم خود راضی نیستم.»

«برداشت از صندوق توسعه ملی به بهانه حمایت از بورس اشتباه است. تورم زاست و رانت ارز را به جیب ویژه خواران می ریزد به بهانه حمایت از مالباختگان بورس اما هدف غیر این است. در قانون آمده صندوق می تواند. از جیب نسل آینده حاتم بخشی نکنید.»

«به قیمت امروز از جیب هر ایرانی قرار است ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برداشت شود تا شاخص بورس مثبت شود. در واقع ظالمانه ترین مالیاتی است که می دهیم. چگونه؟ دولت پول صندوق توسعه را روی کاغذ می دهد بانک مرکزی و نقد ریالش را می گیرد. تورم بالا میرود؛ سهم هر ایرانی چند برابر ۳۱۲ هزار تومان»

«چاپ پول در این شرایط، یعنی دمیدن در #آتش_تورم بنابراین تزریق از صندوق توسعه ملی به بورس، شاید بتواند برای دوره‌ای کوتاه (حداکثر ۳ ماهه) وضعیت قیمت سهام را بهتر کند؛ اما به قیمت تورم شدیدتر و ضربات سهمگین‌تر به معیشت فقیرترین ایرانیان »

 

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند