رئیس اتحادیه املاک کرج:

سیلاب اهوازی‌ها را راهی کرج کرد/ پیش‌بینی قیمت مسکن تا شب عید

سیلاب اهوازی‌ها را راهی کرج کرد/ پیش‌بینی قیمت مسکن تا شب عید

بازار مسکن اهواز و رفتار اهوازی‌ها در بازار مسکن چند وقتی است که حاشیه‌ساز شده است. بعد از آنکه معاون وزیر راه و شهرسازی از رتبه دوم اهواز در گرانی مسکن خبر داد حالا رییس اتحادیه املاک کرج به تجارت‌نیوز می‌گوید که اهوازی‌ها به بازار مسکن کرج روی آورده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار مسکن اهواز و رفتار اهوازی‌ها در این بازار چند وقتی است خبرساز شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی در ادعایی عجیب گفته بود که قیمت مسکن اهواز بعد از تهران رکوددار گرانی است و علت سیل تقاضای عراقی‌ها برای خرید خانه در این شهر است. این ادعا گرچه تکذیب شد اما حالا خبرها حاکی از آن است که موج تقاضای اهوازی‌ها برای خرید خانه در کرج ایجاد شده است که البته به نظر می‌رسد با وضعیت دشوار آنها در فصل بارندگی و آبگیری خانه‌هایشان بی‌ارتباط نباشد.

محمد قمی، رئیس اتحادیه املاک کرج با تایید این موضوع به تجارت‌نیوز می‌گوید: تقاضای اهوازی‌ها برای خرید خانه در شهر کرج زیاد شده است و اهوازی‌ها مشتری ثابت خرید خانه در کرج هستند.

ماه گذشته هم محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفته بود:«میانگین قیمت خرید و فروش هر متر مربع واحد مسکونی در کشور ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. در این بین استان‌های تهران و خوزستان به ترتیب بالاترین قیمت را دارند که علت افزایش غیرمنطقی قیمت خانه در خوزستان، سرمایه‌گذاری خارجی است.»

رییس اتحادیه املاک کرج گریزی هم به آینده بازار مسکن می‌زند و توصیه می‌کند که مردم برای خرید خانه فعلا دست نگه دارند چرا که او معتقد است که قیمت ملک تا شب عید کاهشی است.

اواسط آذر ماه محمد قمی، رئیس اتحادیه املاک کرج از کاهش 15 تا 20 درصدی قیمت خانه‌های کرج خبر داد و حالا همچنان اعتقاد دارد که قیمت‌ها از این هم پایین‌تر می‌آید. او در این‌باره به تجارت‌نیوز گفت: قیمت خانه دوباره بین 20 تا 30 درصد ارزان شده است و معتقدیم خریداران برای خرید خانه صبر کنند چرا که قیمت خانه ارزان می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند