خریداری دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن نهاده برای توزیع

معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: این شرکت در 6 ماه گذشته بیش از 2 میلیون و 300 هزار تُن نهاده ضروری مورد نیاز دام در کشور خریداری کرده است.
خریداری دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن نهاده برای توزیع

معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: این شرکت در ۶ ماه گذشته بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تُن نهاده ضروری مورد نیاز دام در کشور خریداری کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس پشم‌فروش روز چهارشنبه اظهار داشت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تُن نهاده شامل یک میلیون تُن ذرت، ۹۰۰ هزار تُن کنجاله سویا و ۴۰۰ هزار تُن جو است.

وی با بیان اینکه این میزان نهاده از بازارهای خارج از کشور تامین شده است، افزود: تاکنون ۸۰۰ هزار تُن از این محصول وارد کشور شده و برخی نیز در قالب محموله‌های دیگر از جمله ۶ کشتی پهلو گرفته در حال تخلیه و انتقال به داخل کشور است.

پشم‌فروش تاکید کرد: این شرکت موظف است در راستای انجام وظایف تنظیم بازاری خود ۱۵ درصد از ۱۴ میلیون تُن ارزاق مورد نیاز کشور را خریداری یا توزیع کند.

وی یادآور شد: این شرکت در خصوص اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل برخی ارزاق از جمله مرغ نیز فعالیت‌های خود را شدت بخشیده است و هم‌اکنون در کشور ۶۰ هزار تُن مرغ منجمد وجود دارد که پنج هزار تُن آن در بین مردم توزیع شده است.

پشم‌فروش همچنین از خرید هشت هزار و ۵۰۰ تُن گوشت قرمز منجمد خبر داد و اضافه کرد: برای کنترل قیمت این محصول نیز سه هزار و ۵۰۰ تُن آن در بین مردم توزیع شده است.

عباس پشم‌فروش روز چهارشنبه به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام کردستان به این استان سفر کرده است.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز