کد خبر: 157687

آمار خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته گذشته فرابورس

تعداد ۷۱۶۹ نفر با خرید ۴۲۱ هزار و ۵۷۲ برگه در جریان معاملات هفته گذشته فرابورس ایران با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن
سرویس بازار -

در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران نیز تعداد ۷٫۱۶۹ نفر با خرید ۴۲۱ هزار و ۵۷۲ برگه با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاونت عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اتتشار گزارشی اعلام کرد بیش از ۱۵ هزار و ۴۷۴ میلیارد و ۸۸۱ میلیون ریال انواع سود در هفته گذشته به ۲٫۴۵۶ سرمایه‌گذار پرداخت و تعداد ۸۴ مورد نیز اصلاح مشخصات شده است.

همچنین در این مدت ۵٫۷۵۲ کد حقیقی و ۲۵۱ کد حقوقی در بازار سرمایه ایجاد شده تا تعداد کدهای معاملاتی تا کنون به رقم بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کد برسد.

گفتنی است معاملات اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم‌اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

بر اساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵ به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان بازپرداخت تعیین شده است.

سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.