خودرو ارزان شد + جدول

خودرو ارزان شد + جدول

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل گفت: با افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان، قیمت‌ها در بازار کاهش پیدا کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار چند روزی است که روند آرامی را پشت سر می‌گذارد. بعد از صحبت‌های رئیس شورای رقابت جو روانی منفی در بازار خودرو ایجاد شد، اما اثر آن تنها ۲ روز در بازار حاکم بود و در آن برهه از زمان شاهد افزایش ۱۰ میلیونی قیمت خودرو بودیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل ادامه داد: در حال حاضر آرامش به بازار خودرو برگشته و قیمت‌ها همانند قبل از صحبت‌های رئیس شورای رقابت شده است. به طوری که در حال حاضر پژو پارس با قیمت ۲۰۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۴۳ میلیون تومان، سمند ال‌ایکس ۱۸۰ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۱۱۲ میلیون تومان، تیبا ۲، ۱۲۴ میلیون تومان، کوییک دنده ۱۴۲ میلیون تومان معامله شده است.

وی در خصوص پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال، تشریح کرد: با توجه به اینکه نوسانات ارزی کاهش یافته است، قیمت خودرو تا پایان سال افزایش نخواهد یافت. این نوسانات تا پایان سال جزئی است.

او گفت: از طرفی خودروسازان محصولات خود را به بازار عرضه کرده‌اند و این عرضه باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است. هر ۲ خودروساز معوقات خودرو را تحویل داده اند و این روند اثرات بسیار مثبتی در بازار خودرو گذاشته است. عرضه هر چقدر بیشتر شود، قیمت خودرو روند نزولی خواهد داشت.

نام خودروقیمت (تومان)
پژو ۴۰۵۱۸۲.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس سال۲۰۷.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس TU5۲۳۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۱۸۱.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۲۴۳.۰۰۰.۰۰۰
سمند۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۳۱۹۶.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۱۱۱۱۲.۰۰۰.۰۰۰
پراید۱۳۲۹۹.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲۱۲۴.۵۰۰.۰۰۰
تیبا صندوقدار۱۱۴.۰۰۰.۰۰۰
هایما۶۷۸.۰۰۰.۰۰۰
کوییک دنده‌ای۱۴۲.۰۰۰.۰۰۰
ساینا۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند