موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دامنه نوسان بورس تعیین شد

دامنه نوسان بورس تعیین شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر اساس تصمیمی که در جلسه شورای عالی بورس گرفته شد، دامنه نوسان بورس ۵ درصد باقی خواهد ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه شورای عالی بورس که با حضور رئیس سازمان بورس و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، گفت: برای حجم مبنا بر اساس آخرین مصوبه عمل خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: بر اساس تصمیمی که در این شورا گرفته شد دامنه نوسان بورس ۵ درصد باقی خواهد ماند.

وی افزود: حمایت از بورس برای ایجاد ثبات ادامه خواهد داشت.

دژپسند گفت: عرضه‌های اولیه در هفته آخر سال و ابتدای سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: بازار سرمایه به تدریج در حال رسیدن به جایگاه واقعی خود است.

دژپسند ادامه داد: برای هدایت نقدینگی و تامین مالی بنگاه‌ها بورس باید نقش مهمی داشته باشد و به نقطه اتکای دارندگان نقدینگی خرد و کلان تبدیل شود.

وزیر اقتصاد افزود: مردم به تدریج به ظرفیت‌های بورس و بازار سرمایه پی می‌برند و از آن استقبال کرده‌اند.

وی گفت در جلسه امروز تاکید شد که باید ثبات بازار سرمایه مورد توجه قرار گیرد و در این مسیر طبیعی است که نوسان داشته باشد که این موضوع خاص ایران نیست و در کشور‌های دیگر نیز ممکن است وجود داشته باشد و چندین برابر ایران باشد.

او افزود تحولات قیمتی مانند کاهش ۳۰ درصدی قیمت نفت تاثیراتی بر برخی سهام خواهد داشت.

وزیر اقتصاد گفت: قرار شد تصمیمات قبلی در خصوص دامنه نوسان همان ۵ درصد و حجم مبنا ادامه یابد و تلاش کنیم عرضه‌های اولیه را در هفته باقیمانده امسال و اوایل سال آینده با شتاب بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: خوشبختانه دولت از عرضه سهام دولتی حمایت می‌کند و آیین‌نامه‌هایی که باید تصویب کنیم در دولت مطرح می‌کنیم و قرار شد در اولین جلسه بعدی شورای عالی بورس‌ساز و کار آن را تدوین کنیم تا سهام دولتی در اولین فرصت عرضه شود.

وی گفت عرضه سهام سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی لشکری و کشوری را عرضه کنیم تا بتوانیم مطالبات گسترده مردم را پوشش دهیم.

دژپسند درباره کاهش شاخص بورس در روز‌های اخیر گفت: بخشی از آن به خاطر تحولات بین‌المللی و بخشی به خاطر قیمت نفت و بخشی نیز به خاطر فضای نا اطمینانی است که در بازار سرمایه دامن زده شد با این حال در جلسه شورا تاکید شد که از ثبات بازار حمایت شود.

وزیر اقتصاد درباره ضربه خوردن به کسب‌وکار‌ها به خاطر بیماری کرونا گفت: باید تسهیلاتی در زمینه مالیاتی در نظر گرفته شود و پیشنهاد‌هایی در این زمینه مطرح شده است که البته باید در راستای قانون باشد.

وی گفت پیشنهاد ما این بود که پرداخت‌های مالیاتی امهال شود و به زودی درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

منبع: صداوسیما

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند