تکلیف حضوری شدن دانشگاه‌ها مشخص شد

محمدعلی زلفی‌گل گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم برای حضوری شدن آموزش‌ها در دانشگاه‌ها را به مسئولان استانی واگذار کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بالاخره تکلیف حضوری شدن دانشگاه‌ها مشخص می‌شود؟

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر علوم گفت: قرار بود کلاس‌های ترم بهمن ۱۴۰۰ با تصمیمات مسئولان کشور، به صورت حضوری برای دانشجویان ارشد و دکتری و برخی دانشجویان کارشناسی برگزار شود؛ اما شیوع موج جدید امیکرون این تصمیم را به تعویق انداخت.

وزیر علوم افزود: با خفیف شدن موج جدید شیوع امیکرون، شرایط رو به بهبودی است. بنابراین در کنار دانشجویان تحصیلات تکمیلی از مهر ۱۴۰۱ پذیرای دانشجویان دیگر هم به صورت حضوری خواهیم بود.

به گفته زلفی‌گل، فردا (چهارشنبه) ۱۸ اسفند جلسه‌ای با روسای دانشگاه‌های سراسر کشور وابسته به وزارت علوم برگزار می‌شود تا در اولین فرصت شاهد حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها باشیم.

برای حضوری شدن هر ۳ مقطع کلاس‌های دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکتری در ترم بهمن برنامه‌ریزی شده بود که همه گیری ویروس امیکرون شرایط را تغییر داد.

زلفی گل بیان کرد: برای این که تمام دانشجویان سراسر کشور به صورت حضوری آموزش ببینند، نیازمند برنامه منسجم هستیم. بنابراین سعی می‌کنیم تدریجی بازگشایی دانشگاه‌ها را جهت آمادگی آن‌ها پیگیری کنیم.

هدف وزارت علوم این است که در سال جدید تمام دانشجویان دانشگاه به صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر شوند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند