درخواست ابطال معاملات بورس به دلیل مشکلات فنی

برخی از فعالان بازار بورس به دلیل کندی هسته معاملات و مشکلات زیرساختی برخی از کارگزاری‌ها، خواستار ابطال معاملات امروز بازار بورس شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با افزایش کاربران بازار بورس در روزهای اخیر و استقبال سرمایه گذاران از این بازار، فراهم نبودن زیرساخت‌های فنی در سامانه اصلی بورس و هم چنین زیرساخت‌های فنی اغلب کارگزاری‌ها باعث شده تا معاملات بدون دقت و با خطای سیستمی انجام شود.

معاملات امروز بورس به قدری چالش برانگیز بود که عده‌ای از سهام داران خواستار لغو معاملات شدند.

به گفته یکی از فعالان بازار بورس، هسته معاملات همچنان کشش لازم برای انجام معاملات را ندارد و این باعث شده سفارشات کاربران با تاخیر ارسال شود که این اتفاق موجب ضرر مالی سهام داران می شود.

از سوی دیگر کارگزاری‌هایی که مبالغ هنگفتی را بابت کارمزد از سهام‌داران دریافت می‌کنند در مواقع لازم از دسترس خارج می‌شوند و تمرکز سهام‌داران برای خرید و فروش سهام خود را برهم می‌زنند.

کاربران سه کارگزاری بورسی امروز به دلیل مشکلات فنی سایت کارگزاری خود، نتوانستند در معاملات شرکت کنند.

یکی دیگر از فعالان بازار بورس معتقد است که کندی هسته معاملات یکی از اصلی ترین دلایل ریزش روزهای اخیر شاخص بورس است و در همین راستا خواهان لغو معاملات امروز(شنبه) شد.

از سوی دیگر برخی قیمت های اعلامی روی تابلوی تعدادی از کارگزاری هارا درست نمی دانند و می‌گویند پس از ثبت سفارش متوجه می‌شوند که قیمت‌های صحیح با تاخیر اعلام می‌شود.

منبع: جماران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند