موضوعات داغ:

درخواست تمدید مصوبه ترخیص خودروها از گمرک

درخواست تمدید مصوبه ترخیص خودروها از گمرک

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: با توجه به اتمام اعتبار مصوبه ۹۷ هیات دولت در خصوص ترخیص خودرو‌ها از گمرک، از دولت درخواست می‌کنیم مدت این مصوبه تمدید شود.

دادفر گفت: با توجه به اتمام اعتبار مصوبه ۹۷ هیات دولت در خصوص ترخیص خودرو‌ها از گمرک، از دولت درخواست می‌کنیم برای تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها مدت مصوبه تمدید شود.

به گزارش تجار‌ت‌نیوز، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اصلاحات مصوبه هیات دولت در خصوص خودرو‌های وارداتی اظهار کرد: مصوبه ۹۷ هیات دولت در خصوص ترخیص خودرو‌ها به شکل صحیحی اجرا نشده و متاسفانه اثر بخشی لازم را در روند اجرای این طرح نداشته است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: با اجرای این طرح بیش از یک‌هزار دستگاه خودرو از گمرک خارج و بیش از ۲۵۰۰ دستگاه توقیف شدند، بنابراین تقاضا داریم هیات دولت در خصوص روند رسیدگی به این موضوع هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

دادفر، واردات خودرو را منتفی اعلام کرد و گفت: موضوع واردات خودرو یک وضعیت منتفی است، چرا که عملا فعالان واردات خودرو با توجه به شرایط اقتصادی موجود دیگر امیدی به روند واردات خودرو ندارند.

وی ادامه داد: با توجه به اتمام اعتبار این مصوبه، متاسفانه تمدیدی در خصوص این مصوبه صورت نگرفته است و از دولت درخواست می‌کنیم برای تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها مدت مصوبه تمدید شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان تصریح کرد: دولت در تاریخ ۱۶ دی ۹۷ مصوبه‌ای صادر کرد که بر اساس آن گمرکات اجازه ترخیص خودرو را داشتند، ولی به علت اجرایی نشدن این طرح امکان خروج از کمرگات را نداشتند با این وجود باید منتظر تصویب هیات دولت ماند که آیا این طرح به سرانجام مطلوب می‌رسد و از طرف دیگر با اجرایی نشدن این طرح سرانجام خودرو‌های دپو شده در گمرک چیست.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند