در بازار طلا و سکه امروز چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۵/۸

در بازار طلا و سکه امروز چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۵/۸

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به یازده میلیون و ۲۱۹ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و تحت تاثیر سودگیری معامله‌گران، از رکورد تاریخی که روز گذشته به ثبت رساند، عقب‌نشینی کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۹۵۹ دلار و چهار سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه تا مرز ۱۹۸۰ دلار و ۵۷ سنت صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۹۵۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فارکس اظهار کرد: همچنان‌که به زمان اعلام تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا نزدیک می شویم، بازار اندکی محتاط‌تر شده است. همچنین طلا به دقت حرکات دلار را دنبال می کند.

شاخص دلار که اخیرا در پایینترین حد دو سال اخیر ایستاده بود، در معاملات روز چهارشنبه در برابر سبدی از ارزهای رقیب روند نزولی خود را از سر گرفت.

دلار ضعیف‌تر طلا را که یک دارایی امن به شمار می‌رود، برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان‌تر می‌کند. از سوی دیگر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا ادامه دارد و آمار مبتلایان در سطح جهانی به بیش از ۱۶.۶ میلیون نفر رسیده است.

تشدید شیوع ویروس کرونا و تشدید تنش‌های آمریکا و چین به امیدها برای احیای اقتصادی سریع لطمه زده و باعث سرازیر شدن سیل سرمایه‌ها به سوی طلا شده است و در نتیجه قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۲۸ درصد رشد کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا تصمیم سیاست پولی خود را بعدازظهر روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد و انتظار می رود در نرخ‌های بهره تغییری صورت نگیرد. قرار است پس از پایان نشست مقامات آمریکایی، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

طلا از پایین‌تر ماندن نرخ‌های بهره که هزینه نگهداری این فلز ارزشمند را کاهش می‌دهد، سود می برد. همچنین با افزایش انتظارات تورمی، به پناهگاه مطمئنی برای حفظ ارزش دارایی تبدیل می‌شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۳۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، ۹۳۷ دلار و ۹۳ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد عقب نشینی کرد و ۲۲۵۷ دلار و ۴۹ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۸ مرداد ساعت ۱۸ با ۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۲۰،۴۹۴ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۸ مرداد ساعت ۱۸ با ۵ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۲۳،۵۰۲ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۲۱۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۷۷ هزار تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند